BUCHALTER II - program księgowy dla średnich firm Demo - program ksiegowy r2
Widok programu księgowego
 

 

Programy księgowe dla firm


WAŻNE DLA UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW Z SYSTEMEM XP, VISTA

Informujemy, że zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Finansów użytkownicy korzystający ze starszych systemów operacyjnych Windows: XP, ME, Vista, Server 2003/2008 nie będą mogli wysyłać e-deklaracji oraz plików JPK, takiej możliwości nie będzie również przy wysyłce za pomocą formularzy interaktywnych. Wynika to z faktu zmiany protokołu komunikacyjnego z TLS 1.0 na dużo bezpieczniejszy TLS 1.2. Wymienione wyżej systemy operacyjne nie obsługują nowego protokołu komunikacyjnego, a ponieważ nie są już wspierane przez Microsoft, nie będzie ich aktualizacji.

ZUS poinformował, że w związku z wdrożeniem nowych algorytmów i struktur niezbędnych do prawidłowej obsługi kwalifikowanych podpisów elektronicznych w komputerach wymagane jest zainstalowanie .NET Framework 4.0 (lub wyższy), który nie działa poprawnie z systemem XP.
Od 1 stycznia 2018 r obowiązkiem złożenia comiesięcznego pliku JPK_VAT będą objęci wszyscy przedsiębiorcy. Dodatkowo organ podatkowy może żądać przekazania całości lub części prowadzonych ksiąg rachunkowych oraz dowodów księgowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w formacie JPK_FA, JPK_KPiR, JPK_EWP.

Mając na uwadze nadchodzące zmiany zwracamy się do wszystkich Użytkowników naszych programów o wcześniejsze przygotowanie się do tych wymagań. Aby móc, nadal korzystać z oferowanych przez program funkcji wysyłki e-deklaracji, JPK oraz deklaracji ZUS należy komputery, z których będą dokonywane wysyłki wyposażyć w nowszy system operacyjny. Jednocześnie informujemy, że ze względu na parametry techniczne w najnowszych systemach, nie będzie możliwa na nich praca dosowego Buchaltera II.

Linki do komunikatów Ministerstwa Finansów i ZUS:


 
stopka l program księgowy 2  

GRAF-SOFT
Al.Jerozolimskie 91
02-001 Warszawa