BUCHALTER II - program księgowy dla średnich firm Demo - program ksiegowy r2
Widok programu księgowego
 
  FAQ

SZUKAJ: 
 
 


Wszystkie pytania i odpowiedzi, prezentowane na tej stronie, pochodzą z korespondencji pocztą e-mail naszej firmy z użytkownikami programu Buchalter WIN. Wszystkie teksty zamieszczone są bez zmian, z zachowaniem oryginalnej pisowni. Usunięte zostały nazwiska, nazwy firm i adresy naszych korespondentów.

FAQ / Buchalter - 2009 rok / sierpień

Pytanie
Obecnie pracuję na programie Buchalter II wersja 4.83 i mam problem z wystawianiem faktur Vat w Euro. Chciałbym wiedzieć od , której wersji jest możliwe wystawianie faktur w Euro oraz czy można aktualizować program bezpośrednio do najnowszej wersji czy trzeba instalować wszystkie pośrednie aktualizacje?
Odpowiedz
Możliwość wystawiania faktur vat w walucie obcej jest od wersji 4,87 z 2005 roku, aby program zaktualizować do wersji 5.04 (najnowszej) należy zainstalować dwie wersje programu 5,00 i 5,04, następnie przeprowadzić konwersje baz danych plikiem b3-b4.exe,  który znajdziecie Państwo w głównym katalogu Buchaltera po instalacji w/w wersji.
 
Pytanie
Jestem zarejestrowanym użytkownikiem Buchaltera II. Dzisiaj wyniknął problem z wyliczeniem składek dla ZUS, Buchalter wyliczył nieprawidłowo składkę ubezpieczenia zdrowotnego i w oddziale Zus deklaracja została poprawiona. Mój pracownik jest zatrudniony na 1/2 etau (dla całego etatu jest wszystko ok). Nie wiem gdzie szukać pomyłki, w opcjach czy jeszcze gdzieś indziej.
Odpowiedz
Błędnie wyliczona składka na ubezpieczenie zdrowotne bierze się ze złych ustawień parametrów płacowych a mianowicie, na drugiej stronie parametrów KARTOTEKI-PŁACE-POMOCNICZE-PARAMETRY znajduje się pytanie czy ograniczać składkę na ubezpieczenie zdrowotne do wysokości zaliczki T/N opcje tą macie Państwo ustawioną na N a powinna być T, prosze zmienić wówczas wyliczenia będą zgodne z tym co obliczył Państwu ZUS.
 
Pytanie
Potrzebuję odtworzyć archiwum z roku 2000 i program nie realizuje polecenia - widzi plik ale nic dalej się nie dzieje. Próbowałem wersją programu 4.71 oraz 4.90 Proszę o radę.
Odpowiedz
W 2005 roku przy wymianie klucza na szeregowy otrzymaliście Państwo komplet aktualizacji w celu odblokowania dostępu do programu, miedzy innymi była dołączona wersja 4,63 do odczytu danych za lata 1999-2001. Prosze w/w wersję zainstalować do katalogu w którym znajdują się dane za rok 2000 wówczas program powinien sie uruchomic. Jesli nie będziecie Państwo w stanie jej odczukac prosze o kontakt wyślę ponownie droga elektroniczną.
 


 
buchalter buchalter
stopka l program księgowy 2  

GRAF-SOFT
Al.Jerozolimskie 91
02-001 Warszawa