BUCHALTER II - program księgowy dla średnich firm Demo - program ksiegowy r2
Widok programu księgowego
 
  FAQ

SZUKAJ: 
 
 


Wszystkie pytania i odpowiedzi, prezentowane na tej stronie, pochodzą z korespondencji pocztą e-mail naszej firmy z użytkownikami programu Buchalter WIN. Wszystkie teksty zamieszczone są bez zmian, z zachowaniem oryginalnej pisowni. Usunięte zostały nazwiska, nazwy firm i adresy naszych korespondentów.

FAQ / Buchalter - 2008 rok / wrzesień

Pytanie
w jedej firmie składki zus są obliczane wg podstawy wymiaru składek emeryt. i rent. = 1779,80 w drugiej firmie składki zus są obliczane wg podstawy wymiaru składek emeryt. i rent. = 337,80 (tzw dla nowych przedsiębiorcow) gdzie i jak należy zmienić podstawę naliczania składek aby w jednej i drugiej firmie były one naliczane inaczej
Odpowiedz
Podstawa wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne za IX, X i XI wynosi 1770,82 zł, więc jeśli w Pani wiadomości nie ma pomyłki i w obu firmach składki są inne niż podstawowe to w obu powinna Pani zrobić następującą rzecz:

- wejść do danych właściciela/właścicieli (Podatki / Wspólnik / Modyfikuj/2 strona)
- ustawić opcję "czy minimalne składki na ZUS ?" na NIE ( przy opcji ustawionej na NIE program nie będzie pobierał podstaw z ostatniej strony parametrów płacowych (Kartoteki / Płace / Parametry) tylko z danych wspólnika )
- wprowadzić indywidualne podstawy w danych wspólnika (również na 2 stronie)
 
Pytanie
mam pytanie czy państwa program buchalter II jest dostępny w wersji dla windowsa 2000\xp
Odpowiedz
Tak, oczywiście.
Buchalter II jest programem dosowym i w przypadku tego programu zalecamy Windows 95,98. Na późniejszych systemach program również pracuje, ale w ich przypadku zalecamy raczej Buchaltera WIN. Buchalter WIN ma ten sam interfejs i funkcje co Buchalter II, ale pracuje bezpośrednio w systemie Windows. Demo programu można ściagnać z naszej strony internetowej www.grafsoft.com.pl (bezpośredni link http://www.grafsoft.com.pl/index.php/id/8 ). Można je również otrzymac bezpłatnie pocztą. Program kosztuje 480 zł netto. Jeśli zostanie zarejestrowany w ciągu miesiąca od daty zakupu zostanie objęty rocznym bezpłatnym abonamentem na aktualizacje.Jesli jest Pan naszym użytkownikiem to proszę o informację (i podanie numeru seryjnego programu lub NIPu firmy) - dla użytkowników aktualnej wersji Buchaltera II program windowsowy oferujemy w niższej promocyjnej cenie (zmiana programu).
Jeśli Pana pytanie wynika z jakichś problemów z programem dosywym na nowszych systemach to również prosze o informację i opisanie problemu - postaram sie pomóc.
 
Pytanie
Chciałbym przejśc na laptopa z WIN XP, instalując BUCH WIN, zachowując równocześnie dane ujęte w 2 katalogach na poprzednim komputerze /czyli kontynuując pracę/ Jak przenieść dane ujęte w dwóch katalogach na WIN 09SE do komputera z WIN XP i zainstalować na nim BUCH WIN?
Odpowiedz
Najprościej jest spakować cały folder z programem i podkatalogami np. Winzipem i przenieść pamięcią USB, płytą albo kablem. Buchalter nie instaluje się w systemie, więc można go po prostu przekopiować. Potem wystarczy zainstalować Buchaltera WIN do katalogu głównego z Buchalterem II. Program windowsowy automatycznie zobaczy dane z katalogu Buch 07. Jeśli chodzi o dane z katalogu Buch to konieczna będzie do ich oglądania wcześniejsza wersja Buchaltera WIN. Przy zamóieniu proszę zaznaczyć, aby dołączono wersje archiwalne Buchaltera WIN do odczytu tych danych.
Może Pan również zainstalować tylko bieżąco wersję Buchaltera WIN a poprzednie wersje otwierać programem dosowym. Tylko w takim wypadku najlepiej byłoby rozdzielić Buchaltera II i Buchaltera WIN tak, aby pliki wykonawcze nie były w tym samym katalogu. Można to zrobić instalując instalkę (przejście z programu dosowego na windowsowy to coś pomiędzy aktualizacją i instalką, nie posiada wszystkich plików), potem wkopiować do katalogu głównego dane za lata 2007 - 2008 i udostepnić ten katalog w programie.
 
Pytanie
Przekazałam niższą kwotę zrobię dopłate.Ale już od 01,09,2008 program był zablokowany.(...)Nie mogę nawet zajrzec do programu.Na szczęscie nie mam wypłat w terminie do 10-go.
Odpowiedz
Kwota (...) to wszystko co powinna Pani wpłacić, aby przedłużyć abonament. Nie musi Pani robić dopłat. Jeśli przelała Pani taką kwotę to wszystko jest w porządku. Jesli chodzi o blokowanie programu to nie stosujemy takich praktyk, fizycznie nie mamy również możliwości tego zrobić. Aktualizacje sa wysyłane na Pani konto e-mail (...), konto działa prawidłowo, została również do Pani wysłana pod koniec sierpnia najnowsza wersja 5.02 programu. Pani jako nabywca programu może z niego korzystać dożywotnio, nawet jeśli nie jest aktualizowany. Proszę wytłumaczyć co się dokładnie dzieje z programem, ponieważ nie blokujemy programów, a jeśli nie może go Pani uruchomić to przyczyny jest inna i chętnie pomogę, tylko musze znać więcej detali.  Proszę napisać jakie pojawiają się komunikaty przy włączaniu programu, jakie są objawy, czyli co się dokładnie dzieje ?
 
Pytanie
Pytanie moje jest krótkie; zmieniam komputer na nowy, jak przenieść buchaltera II? Wystarczy, że przeniosę cały folder? Proszę o instrukcję
Odpowiedz
Wystarczy, poniewaz Buchalter nie instaluje sie w systemie. Jeśli folder będzie wypalany na płycie CD to proszę go wcześniej spakować. W innym razie grozi to późniejszymi błędami. Jeśli folder będzie spakowany to nie będzie żadnych problemów.
 
Pytanie
numer_programu: Buchalter 20419.3 wersja_programu.: 5.01, 5.02 system_operacyjny: DOS opis problemu: nie mog wgrać wersji programu 5.01 i 5.02
Odpowiedz
Uprzejmie proszę o dokładniejszy opis problemu. Jeśli nie może Pan wgrać wersji to proszę napisać jakie pojawiają się komunikaty, jakie są objawy w czasie instalacji ?Czy nie może Pan wogóle uruchomić instalacji, czy instalacja sie uruchamia, ale sa problemy w trakcie, czy są już po problemy po instalacji ?
 
Pytanie
Witam! Po włożeniu płyty nie uruchamia się.
Odpowiedz
Nie każda płyta CD i nie chodzi o Buchaltera tylko o dowolny program uruchomi swoją zawartość automatycznie po włożeniu do stacji CD.To zależy od tego, czy na płycie znajduje się program "autorun" i czy w systemie jest ustawiona opacja automatycznego uruchamiania płyt.
Proszę wejść w Mój Komputer, zaznaczyć płytę i kliknąć na nią dwa razy a jeśli instalacja się nie włączy to proszę zaznaczyc płytę ejszcze raz i wcisnąć prawy klawisz myszy. Nastepnie odszukac plik insaluj.exe (system Windows 95,98) lub instnt.exe (jeśli pracuje Pani na XP).
Jeśli instaalcja nadal się nie będzie uruchamiała proszę napisać jaki jest dokładnie objaw (np. komunikaty systemowe).
 
Pytanie
Wystąpił problem przy próbie pobrania danych z kasy fiskalnej. Zrzut ekranu przedstawiający treść komunikatu o błędach znajduje się w załączniki. Podstawowe informacje: Kasa fiskalna: Elzab Alfa extra BuchalterWIN 2008.1 (nr lic. ...) Nazwa systemu operacyjnego: Microsoft Windows Millennium Edition Wersja 4.90.3000 Kompilacja 3000
Odpowiedz
Proszę wejść na stronę Elzabu pod adresem http://www.elzab.com.pl/alfa_extra, następnie w "Pliki do pobrania" lub bezpośrednio w http://www.elzab.com.pl/programy i ściągnąć zestaw plików przeznaczonych do Państwa kasy fiskalnej. Będzie to zestaw oznaczony jako winexe.zip dla kas I lub II generacji. Jednym z plików w komplecie będzie otsprzed.exe.W katalogu głównym programu, z którym współpracuje kasa muszą się znajdować pliki dostarczane przez producenta kasy.
 
Pytanie
Mam pytanie: posiadam komputer z dwurdzeniowym procesorem Intela i systemem operacyjnym Vista Home Premium. Czy na tym sprzęcie pójdzie program Buchalter w wersji DOS'owej i będzie działać poprawnie?.
Odpowiedz

W przypadku systemu Windows Vista nie zalecamy już programu DOSowego. Program nie jest do niego przystosowany i nie będzie pracował prawidowo. (...)

Na Windows Vista będzie pracował Buchalter WIN. Na naszej stronie internetowej pod adresem http://www.grafsoft.com.pl/index.php/id/8 znajduje się wersja demo programu. Można ją ściagnąć i przetestować jak działa program. Wersję demo możemy również wysłać pocztą, na CD. Jest to wysyłka bezpłatna.

Jesli jest Pan naszym użytkownikiem i korzysta z programu dosowego to uprzejmie proszę o podanie numeru programu lub/i danych firmy, na którą program jest zarejestrowany. Napiszę w jaki sposób mozna dokonać zmiany programu dosowego na windowsowy.
 
Pytanie
W nowym komputerze brak w Buchalterze kartoteki urzędów skarbowych i składników wynagrodzeń oraz tabeli podatkowej, są nieaktualne parametry wynagrodzeń.
Odpowiedz
Do przesyłki była załączona płyta CD z aktualizacjami. Pliki odpowiedzialne za urzędy skarbowe, składniki listy płac i tabelę podatkową załączane są na płycie instalacyjnej, stąd też ich brak. W załączeniu przesyłam Pani brakujące pliki, prosze przekopiować je do katalogu głównego Buchaltera, po czym usunąć pliki z rozszerzeniem MDX i przeprowadzić serwis w administratorze.
 


 
buchalter buchalter
stopka l program księgowy 2  

GRAF-SOFT
Al.Jerozolimskie 91
02-001 Warszawa