BUCHALTER II - program księgowy dla średnich firm Demo - program ksiegowy r2
Widok programu księgowego
 
  FAQ

SZUKAJ: 
 
 


Wszystkie pytania i odpowiedzi, prezentowane na tej stronie, pochodzą z korespondencji pocztą e-mail naszej firmy z użytkownikami programu Buchalter WIN. Wszystkie teksty zamieszczone są bez zmian, z zachowaniem oryginalnej pisowni. Usunięte zostały nazwiska, nazwy firm i adresy naszych korespondentów.

FAQ / Buchalter - 2008 rok / maj

Pytanie
Witam, chciałabym się dowiedzieć na jakich zasadach można podjąć z Państwem współpracę tzn. zostać Waszym dystrybutorem?
Odpowiedz
Wystarczy przesłać do nas wymagane dokumenty. Ich lista znajduje się pod adresem http://www.grafsoft.com.pl/index.php/id/42/ . Z podanej strony może Pani również ściągnąć umowę dealerską w pliku .doc i zapoznać się ze szczegółowymi warunkami współpracy. Umowę należy przesłać w dwóch wypełnionych i podpisanych egzemplarzach.Jako nasz dealer otrzymuje Pani rabat na pakiety i bezpłatne materiały reklamowe (na życzenie). Pani firma, po podpisaniu umowy zostanie dodana do listy naszych dealerów na stronie internetowej. Będziemy również podawać kontakt do Państwa zainteresowanym Użytkownikom z Państwa okolic.
 
Pytanie
Mam problem z konwersją danych z Buchaltera 4.91 do wersji BuchWIN 2008.01 Przy próbie konwersji danych dostaję komunikat: "Błąd krytyczny Błąd nr -910 Nierozpoznana informacja !405! Nacisnij dowolny klawisz...." I konwersja zostaje przerwana. Jednocześnie w oknie konwersji ostatnim konwertowanym plikiem jest B3SPRZ08.DBF
Odpowiedz
Uprzejmie proszę o przesłanie do naprawy pliku b3sprz08.dbf, na którym zatrzymuje się konwersja oraz pliku b3ewsp08.dbf (pliki są powiązane ze sobą). Prawdopodobnie jest jakiś błąd w plikach, który uniemozliwia ich konwersję.
Pliki mozna znaleźć w podkatalogu danej firmy na dysku. Jesli chodzi o poprzednie lata to proszę napisać na jakich plikach zatrzymują się konwersje. Jeśli jest to również plik sprzedaży, tylko za inny rok, czyli np. b3sprz07.dbf to także proszę go przesłać wraz z plikiem b3ewsp07.dbf.
 
Pytanie
Chcę polecić program Buchalter WIN , proszę o informację jakie formalności musi spełnić osoba zakupująca aby mogła skorzystać z „promocji dla znajomych”?
Odpowiedz
Powinna Pani przekazać swoje dane osobie, która będzie zamawiała program (wystarczą te, które wstawiła Pani do stopki adresowej w mailu). Zamawiający powinien je podać na zamówieniu. Otrzyma w ten sposób rabat w wysokości 20 % na zakup programu, a Pani 50 % rabat na zakup abonamentu do wykorzystania przy następnej wpłacie.
 
Pytanie
Przy serwisie każdego podatnika pojawia się ten sam błąd numer -200 i komunikat: Zbiór nie jest bazą danych B4KZUS.DBF. Spakowałem całego BUCH i zajmuje ponad 55 MB - nie wiem czy da się wysłać mailem, ale jeszcze spróbuję.
Odpowiedz
Plik który Państwo przesłaliście zawiera kody Zusowskie, które są dodawane standardowo przez naszą firmę do każdego programu, w związku z tym nie ma sensy go naprawiać, w załączeniu przesyłam nowy poprawny plik  bez błędu. Proszę przekopiować go do głownego katalogu Buchaltera, następnie usunąć taki sam ale z rozszrzeniem . mdx, powinno pomóc.
 
Pytanie
Mam pytanie czy składki ZUS pracodawcy są tak samo uwzględniane przy PIT jak pracowników czyli w miesiącu zapłaty? Wydaje mi się, że tak. Styczeń i luty działalność przyniosła stratę więc przy deklaracji nie ma dochodu ani zaliczki, ale w marcu jest dochód ale zaliczka się nie pokazała. Policzyłam ją osobno i zapłaciłam ale nie wiem czy prawidłowo.Co zrobić, żeby dane ukazały się w programie.
Odpowiedz
Generalnie składki na ubezpieczenia społecze pobierane są z deklaracji ZUS (PODATKI-ZUS) za poprzedni miesiąc. Z tego co zauważyłam, w opcjach podatków ma Pani w ten sposób ustawione i program sam je automatycznie pobiera, jedynie zawsze na początku roku podczas obliczenia zaliczki za styczeń należy wpisać ręcznie składkni za grudzień  bespośrednio przy obliczeniu pitu. Sprawdziłam Pani pit i zauważyłam, że nie ma Pani wpisanego udziału % wspólnika na pit, proszę jeszcze raz przeliczyć pit od stycznia wpisując w tym też miesiącu udział procentowy i składki ZUS, a wszstko powinno być OK i w marcu wyliczy się dochód i zaliczka do zapłacenia.
 
Pytanie
Proszę o instrukcję wystawienia faktury VAT.
Odpowiedz
Szczegółowa instrukcja wystawiania faktury jest na str. 8-7 rozdz. 8.2 w instrukcji użytkownika programu Buchalter WIN.
Jeśli będzie miała Pani wątpliwości proszę o kontakt.
 
Pytanie
Dziekujemy za przeslanie pliku do konwersji bazy oraz aktualizacji Buchaltera. Niestety, aktualizacja która otrzymaliśmy dotyczy upgrade’u z wersji minimum 2007.07 do wersji 2008.1, a wersja która obecnie posiadamy to 2007.01. Prosimy o przeslanie brakujących aktualizacji. Dziękujemy i pozdrawiamy
Odpowiedz
Róznica pomiędzy upgrade a aktualizacją, którą Państwo otrzymaliście jest taka że w aktualizacji nie ma pliku do konwersji danych, dlatego tez w osobnej wiadomosci otrzymaliście Państwo plik do konwersji. Proszę zainstalować aktualizację, przeprowadzić konwersję i nie zwracać uwagi na komunikat, aktualizacja 2008,01 zawira wszystkie zmiany jakie były w wersji pośredniej.
 
Pytanie
Prosimy o przesłanie pliku do konwersji baz danych.
Odpowiedz
W załączeniu przesyłam plik do konwersji, należy zapisać go do głównego katalogu Buchaltera , zmienić rozszerzeniwe na .exe,  następnie uruchomić w celu przekonwertowania baz danych z wersji 2007,01 do 2008,01. Po zrobieniu konwersji w wersji 2008,01  prosze przeprowadzić serwis.
 
Pytanie
Program wykonał konwersje ale katalogi z danymi są puste. załaczam raport z konwersji
Odpowiedz
Z raportu, który mi Państwo przesłaliście wynika, że konwersja przeprowadzona była za rok 2007, proszę jeszcze raz uruchomić konwersję i na pytanie które się wyświetli ROK ROZRACHUNKOWY prosze wpisac 2008. Następnie po przerowadzeniu konwersji za 2008 r prosze usunąć wszystkie pliki z rozszerzeniem .mdx i przeprowadzić serwis baz danych w administratorze.
 


 
buchalter buchalter
stopka l program księgowy 2  

GRAF-SOFT
Al.Jerozolimskie 91
02-001 Warszawa