BUCHALTER II - program księgowy dla średnich firm Demo - program ksiegowy r2
Widok programu księgowego
 
  FAQ

SZUKAJ: 
 
 


Wszystkie pytania i odpowiedzi, prezentowane na tej stronie, pochodzą z korespondencji pocztą e-mail naszej firmy z użytkownikami programu Buchalter WIN. Wszystkie teksty zamieszczone są bez zmian, z zachowaniem oryginalnej pisowni. Usunięte zostały nazwiska, nazwy firm i adresy naszych korespondentów.

FAQ / Buchalter - 2008 rok / kwiecień

Pytanie
Podatnik prowadzi firmę usługową. Usługi te ma opodatkowane stawką Vat i zwolnione. Za rok 2007 został ustalony współczynnik w odliczeniu podatku naliczonego w wysokości 8%. Vat w roku 2008 powinien być odliczany za pomocą w/w współczynnika. Za miesiąc styczeń i luty nie było sprzedaży opodatkowanej, w miesiącu marcu pojawiła sie sprzedaż opodatkowana. Program odlicza w tym momencie w stu procentach podatek naliczony (w marcu). Proszę o radę (pomoc), w którym momencie robię pomyłkę w księgowaniu.
Odpowiedz
Program liczy VAT według współczynnika sprzedaży opodatkowanej do zwolnionej w chwili, gdy towar w pozycji: na sprzedaż ma zaznaczone opodatkowana+zwolniona. W Pani przypadku towary są tylko na sprzedaż opodatkowaną, bądź tylko zwolnioną, dlatego też program nie uwzględnia w/w współczynnika.
 
Pytanie
Dochód wyliczony na podstawie KPiR 10.722,04 zł Dochód wyliczony w opcji PIT-5 12. 022,04 zł Różnica 1.300,00 zł Proszę o wyjaśnienie.
Odpowiedz
Proszę przeliczyć PIT od początku roku. Nie był on przeliczony w miesiącu w którym była strata, w związku z czym dochód się nie zgadzał.
 
Pytanie
Proszę o informacje jakie dokumenty sa państwu potrzebne do rozpoczęcia współpracy dealerskiej.
Odpowiedz
Są to: 
  • podpisaną umowę dealerską (2 egz.)
  • kopię odpowiednio: aktualnego wypisu z rejestru handlowego, umowy spółki lub zaświadczenia o działalności gospodarczej
  • kopię zaświadczenia z GUS o nadaniu numeru REGON
  • kopię zaświadczenia o nadaniu NIP
  • upoważnienie do wystawiania faktur VAT bez podpisu osoby odbierającej.

W przypadku zmiany danych prosimy o pisemne poinformowanie nas w terminie 14 dni.

 


 
buchalter buchalter
stopka l program księgowy 2  

GRAF-SOFT
Al.Jerozolimskie 91
02-001 Warszawa