BUCHALTER II - program księgowy dla średnich firm Demo - program ksiegowy r2
Widok programu księgowego
 
  FAQ

SZUKAJ: 
 
 


Wszystkie pytania i odpowiedzi, prezentowane na tej stronie, pochodzą z korespondencji pocztą e-mail naszej firmy z użytkownikami programu Buchalter WIN. Wszystkie teksty zamieszczone są bez zmian, z zachowaniem oryginalnej pisowni. Usunięte zostały nazwiska, nazwy firm i adresy naszych korespondentów.

FAQ / Buchalter - 2008 rok / marzec

Pytanie
Jak przenieść dane do nowej wersji ?
Odpowiedz
W załączeniu przesyłam plik do konwersji, należy zapisać go do głównego katalogu Buchaltera, zmienić rozszerzenie na .exe,  następnie uruchomić w celu przekonwertowania baz danych z wersji 2007,01 do 2008,01. Po zrobieniu konwersji w wersji 2008,01 prosze przeprowadzić serwis.
 
Pytanie
Uprzejmie proszę o pomoc w związku z problemem, jaki pojawił się podczas próby instalacji aktualizacji programu do wersji 5.0 na istniejącej i prawidłowo działającej wersji 4.91 (Dos). Po zainstalowaniu programu z płyty i uruchomieniu pliku b3-b4.exe (zgodnie z instrukcją) pojawia się lista z możliwością wyboru między innymi roku rozrachunkowego. Problem polega na tym, że po zakończeniu działania tego programu i uruchomieniu Buchaltera mam dane tylko z roku, który został wybrany (wpisany) na liście. W wersji 4.91 mamy dane od 2005-go do 2008-go roku (czyli cztery lata), w wersji 5.0 tylko rok jeden (zawsze ten, który wybiorę po uruchomieniu b3-b4.exe).
Odpowiedz
Na wersję 5.01  można przekonwertować dane z lat 2006 i 2007, w tej chwili również rok 2008, aczkolwiek osobiście nie widzę takiej potrzeby, gdyż jest to dublowanie bazy danych, a wszystkie wsteczne lata dostępne są do wglądu przez wersję wsteczną, czyli plik Bv3.exe.
 
Pytanie
otrzymałem pliki win 2008 i do konwersji. jaka jest kolejnosc instalacji: 1. win na 20008 2. konwersja prosze o potwierdzenie
Odpowiedz
Dokładnie tak jak Pan pisze najpierw instalacja wersji 2008,01 a nstępnie konwersja, po konwersji należy wykonać serwis baz danych w administratorze.
 
Pytanie
Jestem użytkownikiem programu Buhalter Win Nr ... i proszę o pomoc w rozwiązaniu następującego problemu: - firma jednoosobowa (osoba fizyczna) chce zatrudnić członka rodziny (syna), który ukończył 18 lat i zamieszkuje we wspólnym gospodarstwie domowym z prowadzącym działalność gospodarczą. W/g przepisów ZUS powinien zarejestrować go jako osobę współpracującą i opłacać składki ZUS jak za siebie, które będą kosztem firmy. natomiast jeżeli chodzi o wynagrodzenie to należy traktować je tak jak pracownika z pominięciem składek ZUS i ryczałtowych kosztów uzyskania. W Buhalterze nie ma możliwości w ten sposób skonfigurować osoby współpracującej, gdyż powinna ona być wprowadzona jako osoba współpracująca i w ewidencji pracowników. Jeżeli osobę taką wprowadzi się do ewidencji pracowników to nie ma możliwości sporządzenia listy płac z pominięciem składek ZUS i kosztów uzyskania przychodów, natomiast po wygenerowaniu składek ZUS w zakładce wspólnicy, składki te są generowane podwójnie (jako pracownika i osoby współpracującej).
Odpowiedz
Współpracownika wprowadza Pan tylko i wyłącznie w module PODATKI-WSPÓLNIK-WSPÓŁPRACOWNIK. W parametrach tej osoby wprowadza Pan podstawę wymiaru na ubezpieczenie. Generuje Pan ZUS z poziomu podatków. Dla osoby współpracującej nie wystawia Pan listy płąc, ani nie wprowadza Pan jej do listy pracowników.
 
Pytanie
Po zaksięgowaniu sprzedaży usługi w ewidencji VAT - nazwa tej usługi nie jest przenoszona do wydruku faktury mimo, że nazwy te zostały wprowadzone do MAGAZYN/ SPIS oraz MAGAZYN/ USŁUGI.
Odpowiedz
Aby nazwy usługi były przenoszone na wydruk, należy w opcjach ewidencji przy pytaniu: CZY WERSJA DLA BIURA RACHUNKOWEGO? i CZY UPROSZCZONA WERSJA WPROWADZANIA? odpowiedzieć NIE.
 
Pytanie
Prosze o podpowiedź, co nalezy zrobić aby na przelewie (dowodzie wpłaty) podatku dochodowego (PIT-5L) został wprowadzony numer konta urzędu skarbowego. Nuimer jest pomijany tylko w jednym przypadku (w jednym zakladzie), poozstałe działają prawidłowo.
Odpowiedz
(...) Nie ma Pan wprowadzonego Urzędu Skarbowego Wspólnika w module PODATKI -> WSPÓLNIK(str.1/7)
 


 
buchalter buchalter
stopka l program księgowy 2  

GRAF-SOFT
Al.Jerozolimskie 91
02-001 Warszawa