BUCHALTER II - program księgowy dla średnich firm Demo - program ksiegowy r2
Widok programu księgowego
 
  FAQ

SZUKAJ: 
 
 


Wszystkie pytania i odpowiedzi, prezentowane na tej stronie, pochodzą z korespondencji pocztą e-mail naszej firmy z użytkownikami programu Buchalter WIN. Wszystkie teksty zamieszczone są bez zmian, z zachowaniem oryginalnej pisowni. Usunięte zostały nazwiska, nazwy firm i adresy naszych korespondentów.

FAQ / Buchalter - 2008 rok / styczeń

Pytanie
Witam, w nawiązaniu do rozmowy telefonicznej przesyłam w załączeniu kopię bazy danych Problem jest następujący: w trakcie robienia listy płac przy dopisywaniu nowej pozycji wyrzuca błąd 910 nie rozpoznana informacja !404! przy wpisaniu pierwszej pozycji w liście płac jest dobrze, błąd pojawia się dopiero przy następnej. Posiadamy kilka baz (firm) i na wszystkich jest podobnie.
Odpowiedz
Proszę usunąć wsztstkie pliki MDX z głównego katalogu Buchaltera i z podkatalogów firm oraz uruchomić serwis w administratorze
 
Pytanie
Jak drukować z programu Buchalter II na drukarkę podpiętą do innego komputera ?
Odpowiedz

Systemy Windows mają możliwość "przechwycenia portu" i przekierowania wydruku z portu LPTn na drukarkę sieciową.

Przechwycenie portu:

  • Windows 95, 98 lub ME

sterownik drukarki właściwości / szczegóły / przechwyć port drukarki
nazwa urządzenia LPT1
ścieżka file://serwer/DRUKARKA

  • Windows NT, 2000 lub XP

W trybie MS-DOS należy wykonać polecenie:
NET USE LPT1: \\SERWER\DRUKARKA /persistent:yes
persistent:yes - przechwycenie trwałe (opcjonalne, pamiętane po restarcie systemu)
np:
net use lpt1: \\tom\okipage /persistent:yes
wyłączenie przez NET USE LPT /DELETE

Jest to czynność jednorazowa.

Określenia użyte w przykładach oznaczają:

SERWER - nazwa komputera w sieci
DRUKARKA - nazwa drukarki w sieci

 
Pytanie
Zainstalowałam nowa wersję ale przy uruchamianiu nadal pokazuje mi że jest to wersja Buchaltera 4,83. Tak chyba nie powinno być.
Odpowiedz
W wersji 5.00 została zmieniona struktura baz danych, w związku z czym należy wykonać konwersję i utworzyć nowy skrót. Proszę zapoznać się z opisem który znajduje się w katalogu głównym Buchaltera info_upd.doc.
 
Pytanie
Proszę o informację, gdzie znajduje się pole do wpisania % udziału wspólnika w działalności podstawowej oraz okres podatkowy w wersji 5.0 Buchaltera
Odpowiedz
Pole do wpisania procentowego udziału wspólnika znajduje się w podatkach przy obliczaniu PIT-u. Za pierwszym razem należy go tam wprowadzić, przy późniejszych wyliczeniach program będzie go już uwzględniał. W wersji 5.00 tylko w tym jednym miejscu wprowadza się udział procentowy wspólnika.
 
Pytanie
Czy może Pani wysłać mi jakiś plik jak powinny być ustawione parametry płacowe na 2008 rok, gdyż obawiam się, że sam mogę coś źle ustawić.
Odpowiedz

Wyślę do Pana aktuializację 2008,01 w której będą paramerty na 2008.

[Plik z parametrami płacowymi jest dostepny również na naszej stronie internetowej pod adresem http://www.grafsoft.com.pl/index.php/id/8 ]

 
Pytanie
Nasz numer licencji to ... i bardzo prosimy o jak naszybsze zaktualizowanie programu, ponieważ mamy starą wersję PIT-40 14 , aktualna jest wersja 15.
Odpowiedz
Nowy wzór PIT-40 (15) będzie w nowej wersji.
 
Pytanie
Mamy pytanie dotyczące Ewidencji -Zakup. Po wprowadzeniu dokumentu zakupowego (faktura VAT), system nie zadaje pytania czy dokument "zaksiegować". Dokument zakupowy z tego poziomu nie jest zaksięgowany w KPiR. Dopiero po wejsciu do opcji "KSIĘGUJ" na pasku górnym, jest on księgowany w "KSIĘDZE". Tak się dzieje w nowo założonej firmie, której dokumenty księgujemy od grudnia 2007r.
Odpowiedz
Aby system po zapisaniu dokumentu zadawał pytanie o zaksięgowanie go, należy w opcjach ewidencji, na 4 stronie z 5, przy pytaniu: KSIĘGOWANIE PO ZAPISANIU DOKUMENTU odpowiedzieć TAK.
 
Pytanie
Chciałabym zapytać ile miejsca na dysku trzeba mieć aby uaktualnić program Buchalter II do wersji 5,0? Dostaliśmy od Was płytę z tym uaktualnieniem ale podczas instalacji pojawia się komunikat " brak dysku z wystarczającą ilością wolnego miejsca".
Odpowiedz
Problem polega na tym, iż mają Państwo system XP i program Buchalter II. W takiej sytuacji należy zainstalować v5.00 poprzez EKSPLORUJ i plikiem INSTNT.EXE. W opcjach instalacji będą dwa pytania : CZY ZMODYFIKOWAĆ CONFIG.SYS ?    CZY URUCHOMIĆ PROGRAM ? Oba ta pytania mają z lewej strony krzyżyk, które należy odznaczyć(nie może ich tam być). Po takich czynnościach komunikat już się nie pojawi.
 
Pytanie
Proszę o sprawdzenie prawidłowości funkcjonowania aktualnej wersji programu, tj. wersji po ostatnich zmianach: - przy próbie wyliczenia podatku za 12 m-cy, tj. na koniec grudnia 2007 ( PODATKI, PIT, OBLICZ, 12/2007 z uwzględnieniem różnicy remanentowej), wydaje mi się, że program nie liczy różnicy remanentów, lecz przyjmuje całą wartość remanentu na dzień 31.12.2007 r. Tym samym dochód jest znacznie zawyżony, co wpływa na wysokość ustalonej w ten sposób kwoty podatku.
Odpowiedz
Aby poprawnie wyliczyć podatek z uwzględnieniem tabeli remanentów należy przepisać do pozycji 11 (listopad) remanent początkowy, musi się on znajdować pod dwiema pozycjami, tj.pod poz."0" i "11" , a remanent końcowy jak do tej pory, pod poz."12".
 


 
buchalter buchalter
stopka l program księgowy 2  

GRAF-SOFT
Al.Jerozolimskie 91
02-001 Warszawa