BUCHALTER II - program księgowy dla średnich firm Demo - program ksiegowy r2
Widok programu księgowego
 
  FAQ

SZUKAJ: 
 
 


Wszystkie pytania i odpowiedzi, prezentowane na tej stronie, pochodzą z korespondencji pocztą e-mail naszej firmy z użytkownikami programu Buchalter WIN. Wszystkie teksty zamieszczone są bez zmian, z zachowaniem oryginalnej pisowni. Usunięte zostały nazwiska, nazwy firm i adresy naszych korespondentów.

FAQ / Buchalter - 2007 rok / sierpień

Pytanie
Mam problem z wersja 2007,07 postepowalam zgodnie z instrukcja, wykonalam rowniez konwersje, otwieram BW4, uruchamia sie poprawnie program, natomiast nie mam tam zadnych danych.... prosze o pomoc
Odpowiedz
Jest to możliwe, jeśli po zainstalowaniu aktualizacji otworzyła Pani nową wersję przed dokonaniem konwersji.
Proszę wejść do Administartora i włączyć serwis. Jeśli to nie wystarczy, to proszę usunąć z katalogu głównego Buchaltera plik b3kata.mdx.
Jeśli nadal nie będzie widać danych to proszę napisać ile miała Pani katalogów (i czy w ogóle były), czy teraz są widoczne, czy nie oraz o przesłanie pliku b3-b4.txt.
 
Pytanie
Jestem użytkownikiem programu BUCHALTER II v 4.88. na 3 stanowiskach z sytemem WINDOWS XP HOME EDITION. na jednym ze stanowisk faktury drukujemy sieciowo. Przy drukowaniu wszystko działa tak jak powinno,jednakże polecenie NET USE LPT1... muszę wpisywać za każdym razem po restarcie komputera chodź podobno jest to polecenie jednorazowe. Dlaczego?
Odpowiedz
Polecenie net use może być jednorazowe lub może być wprowadzone na stałe. Żeby system pamiętał je po restarcie komputera musi Pan je wpisać z parametrem "persistent":

NET USE LPT1: \\SERWER\DRUKARKA /persistent:yes

persistent:yes
- przechwycenie trwałe (opcjonalne, pamiętane po restarcie systemu)
np:

net use lpt1: \\tom\okipage /persistent:yes

SERWER
- nazwa komputera w sieci
DRUKARKA - nazwa drukarki w sieciNie wiem, czy ten parametr był przez Pana dopisywany, dlatego, jeśli nie to proszę wpisać polecenie jeszcze raz, zrestartować komputer i sprawdzić.
 
Pytanie
Moi krewni [...] są uzytkownikami Państwa programu Bochalter II wersja 4.91 . Maja nastepujący problem - po wprowadzeniu faktur zakupu , kiedy chcą zaksięgować ja w kpir pojawia siekomunikat " niewłaściwy status księgowy".Wielokrotnie sprawdzalismy prawidłowośc wprowadzenia faktury zakupu .. wszystko wydaje sie być ok , a jednak nie daje się zaksięgować .Prosimy o pomoc.
Odpowiedz
Proszę wejść w modyfikację opisu faktury. Na dole po lEwej stronie znajduje się opcja "Czy księgować ?". jest ustawiona na NIE, a powinna być na TAK. Proszę poprawić i powinno być dobrze.
 
Pytanie
Program instalacyjny w trakcie instalacji zada dysku Nr 2 po wcisnieciu OK nic sie nie dzieje, zadanie nadal widac na ekranie. Po wcisnieciu anuluj program komunikuje, ze instalacja zostala przerwana - po uruchomieniu buchaltera blad w naliczaniu plac ze skladnikami zasilków nadal jest.
Odpowiedz
Składka jest nadal źle liczona, ponieważ wersja nie wgrała się. Instalacja zostałą przerwana, a nie mogła byc kontynuowana, bo instalator nie mógł znaleść potrzebnych mu plików.
Musi Pan upewnić się, że rozpakował Pan oba pliki , które przyszły do Pana w poczcie. Jest to plik D1.exe i D2.exe. Pliki trzeba rozpakować w tym samym, najlepiej pustym katalogu. Prawpodobnie rozpakował Pan tylko część D1.
 
Pytanie
mam pytanie co zrobic jesli wersji 5,00 nie moge zainstalowac bo ukazuje sie komunikat malo miejsca na dysku a po sprawdzeniu wolne miejsce na dysku to 58,5 MB.
Odpowiedz
Proszę uruchamiać instalację plikiem instnt.exe. Jest to instalator do dysków o dużej pojemności. Przy pytaniu "Czy modyfikować config.sys ?" prosze ustawić NIE. I jeśli tak Pani przeprowadzi instalację to wszystko powinno być dobrze.
 
Pytanie
Prosimy o informację, czy program Buchalter Win będzie pracował z systemem operacyjnym Vista. Jeśli jeszcze nie - to od kiedy.
Odpowiedz
Buchalter WIN może pracować na systemie Windows Vista.
 
Pytanie
Witam, otrzymałem kolejną aktualizację (5,0) (nr seryjny .... ) i niestety nie mogę jaj zainstalować. Wyrzuca "dysk nie gotowy". Co powinienem zrobić?
Odpowiedz
Są dwa sposoby: może Pan wciskać klawisz "Ignoruj" kilkakrotnie i po któryms razie pojawi się komunikat "Instalacja zakończona pomyślnie" (i z instalacją będzie wszystko ok) lub uruchomić instalację od nowa, ale przy pytaniu "Czy modyfikować config.sys ?" ustawić "NIE" (ma nie być krzyżyka).
 
Pytanie
Zainstalował się :) ale niestety odpala się wersja 4,9 (stara) wygląda na to że się nie zaktualizował. Co dalej ?
Odpowiedz
Nowa wersja ma nowy plik uruchamiający. Musi Pan zrobić nowy skrót na pulpicie do pliku Bv4.exe.
 
Pytanie
Mam problem z Buchalterem II. Po aktualizacji do wersji 5.0 program uruchamia jedynie w wersji 4.91, przy próbie uruchomienia wersji 5.0 pojawia sie komunikat \"Brak klucza licencyjnego\". Jedyna możliwość to uruchomienia programu do zwykły DOS ale wtedy nie działa windowsowy serwer druku. Z góry dziękuję za odpowiedź
Odpowiedz
Czy program zgłasza "brak klucza identyfikacyjnego" przy uruchamianiu wersji 5.0 bezpośrednio po instalacji, czy po uruchamianiu skrótu na pulpicie ? Jeśli bezpośrednio po aktualziacji to proszę zrobić skrót do programu. W skrócie prosze ustawić, aby program był otwierany w pełnym oknie (trzeba podświetlić ikone skrótu, wcisnąć prawy klawiszy myszy, wybrać "Właściwości" i zakładkę "Ekran"). Jeśli skrót już jest to proszę sprawdzić ustawienia ekranu.
Jeśli to nie nie da to proszę zainstalować aktualizację na próbę do innego, nowego katalogu na dysku i napisać, czy tak zainstalowany program również się nie uruchamia w systemie Windows.
 
Pytanie
Dziękuję za pomoc, udało się uruchomić program zgodnie z Pani wskazówkami. Pozostał jeszcze jeden problem: po zmianie stopy procentowej na ubezpieczenie wypadkowe z 1,93% na 1,80% składka dla pracownika jest wyliczana wg. nowej stopy a dla pracodawcy program uparcie wylicza wg. stawki 1,93%.
Odpowiedz
Proszę sprawdzić jak ma Pan ustawioną stopę składki na ubezpieczenie wypadkowe dla wspólnika na 2 stronie jego danych (Podatki / Wspólnik / 2 strona).
 
Pytanie
Po dograniu wersji 5.0 zginely dane z lat;2004,2005,2006.Po wlozeniu dyskietki z danymi archiwalnymi nie mozna odczytac danych.Potrzebuje pomocy.
Odpowiedz
Dane nie zginęły.Wersja 5.00 Buchaltera wymaga konwersji baz danych. Domyslnie konwersja wykonuje się na danych z 2007 roku. Czyli po zrobieniu konwersji i wejściu do wersji 5.00 plikiem Bv4.exe będzie Pan widział tylko dane za 2007 rok. Pozostałe dane należy przeglądać wersją 4.91.
Jeśli często korzysta Pan z poprzednich lat to można przeprowadzić konwersję również na nich, z tymże radziłabym nie konwertowac lat dalej niż do 2005 roku. Jeśli chciałby Pan przeprowadzić konwersję np. za 2006 rok to po włączeniu konwertera w polu "Rok rozrachunkowy" należy wpisać 2006. Jeśli ma Pan wszystkie lata w tym samym katalogu to pytanie "Pomijaj bazy już przekonwertowane" należy wybrać TAK, ponieważ część baz jest dzielona (jest wspólna) między latami. Taką bazą jest np. wykaz kontrahentów lub spis towarów w magazynie. Jeśli przeprowadziłby Pan ponownie konwersję na takich plikach, a w wersji 5.00 w 2007 roku dopisywał Pan jakiegoś kontrahenta lub towar to zniknęłoby wszystko to co dopisał Pan na wersji 5.00 po konwersji za 2007 rok.
 
Pytanie
Proszę o informację jak uruchomić program, który nie otwiera się po zmianie rozdzielczości w module opcje, gdy próbowalem dostosować ją do rozdzielczości nootebooka .
Odpowiedz
Proszę usunąć z dysku C: plik buchvesa.cfg. Po usunięciu tego pliku program otworzy się ponownie w podstawowej rozdzielczości VGA 640 x 480.
 
Pytanie
Po zainstalowaniu uaktualnienia Buchaltera do wersji 5 straciłemmożliwość robienia wydruków.Jak mam sobie z tym poradzić?
Odpowiedz
Uprzejmie proszę o informację, na czym polega brak możliwościzrobienia wydruków. Na czym dokładnie polega problem z wydrukiem,czyli jakie są objawy i komunikaty ? Proszę również o podaniesystemu operacyjnego, na którym Państwo pracują oraz modeludrukarki.
 
Pytanie
Windows xp, drukarka laserowa brother. Do momentu aktualizacji z wydrukami nie było kłopotów. Poprzedniego dnia jeszcze były robione wydruki.Objawy to komunikat ,że taki zbiór już istnieje ale wydruku brak.
Odpowiedz
Proszę wejść do opcji głównych i ustawić pytanie "Czy wydruki na dysk kierować na katalogu głównego ?" na TAK.
 
Pytanie
Gdy próbuję zainstalować nową wersję program odpowiada, że "podany katalog już istnieje" a w następstwie okno z napisem "status dekompresji" Pozdrawiam i proszę o pomoc.
Odpowiedz

Komunikat "podany katalog już istnieje" jest prawidłowym komunikatem. Instalator podaje go wtedy, gdy jako katalog docelowy do instalacji nowej wersji podany jest np. ten sam katalog, w którym program jest już zainstalowany na dsku (np. poprzednia wersja). Więc tutaj jest wszystko ok, ponieważ nową wersję powinna Pani instalować do katalogu z wersją 4.91.
"Status dekompresji" też jest prawidłowym komunikatem, o ile instalacja kończy się ostatecznie komunikatem, że "została zakończona pomyślnie". Jeśli zaobserwowała Pani, że ten komunikat cały czas 'wisi" to proszę upewnić sie, że ma Pani zamknięty program w czasie instalacji aktualizacji (może Pani też zresetować komputer).
Jesli to nic nie da to proszę spróbować przekopiować zawartość płyty na dysk twardy komputera (do jakiegoś pustego katalogu) i uruchomić instalację z dysku.
Jeśli i to nic nie da lub będzie Pani miała z tym problemy to proszę uruchomić instalację jeszcze raz z plików, które przeslę za chwilę na Pani konto.

 


 
buchalter buchalter
stopka l program księgowy 2  

GRAF-SOFT
Al.Jerozolimskie 91
02-001 Warszawa