BUCHALTER II - program księgowy dla średnich firm Demo - program ksiegowy r2
Widok programu księgowego
 
  FAQ

SZUKAJ: 
 
 


Wszystkie pytania i odpowiedzi, prezentowane na tej stronie, pochodzą z korespondencji pocztą e-mail naszej firmy z użytkownikami programu Buchalter WIN. Wszystkie teksty zamieszczone są bez zmian, z zachowaniem oryginalnej pisowni. Usunięte zostały nazwiska, nazwy firm i adresy naszych korespondentów.

FAQ / Buchalter - 2006 rok / sierpień

Pytanie
Proszę o poradę w jaki sposób ustawić opcje pragramu, aby można było posługiwać się kontami nie tylko przy wprowadzaniu danych ale również tworzyć zestawienia w oparciu o dane wprowadzone przy ich pomocy. Moje ustawienia :opcje-3 zakładka używać kont księg. TAK, 4 zakładka-wersja dla biura rach.TAK, czy uproszczona wersja wprowadzania danych NIE. Przy tych ustawieniach wprowadzając dokumenty zakupu w ewidencji posługuję się kontami, ale zapisy do księgi trafiają bez danych o kontach co w efekcie uniemożliwia mi sporządzenie zestawień , i próby w księdze- statystyka- konta- dane konto , zakres dat - kończą się informacją *Brak pozycji ! Naciśnij dowolny klawisz*
Odpowiedz
Zestawienia są możliwe, ale z poziomu ewidencji. Jeśli rozejrzy się Pani po zakupach lub sprzedaży, wejdzie w filtry i sumy to zauważy Pani, że jedna z opcji do wyboru przy filtrach jest właśnie numer konta. Konta nie mogą się księgować a to z prostego powodu: konto przypisuje Pani do konkretnej pozycji, a nie faktury, a księguje Pani całą fakturę. Jeśli zrobiła Pani zakupy np. artykułów biurowych i kwiatów na jeden dokument to artykuły biurowe wrzuci Pani np. w konto "artykuły biurowe", a kwiaty w "koszty reprezetacyjne". W jaki sposób program miałby zaksięgować taką fakturę, pod którym kontem ?
Filtrów i podsumowań na konta jest naprawdę dużo, ale w ewidencjach (również po wejściu w Menu).
 
Pytanie
Proszę o podpowiedź jak prawidłowo należy wprowadzić do ewidencji zakupów dokument SAD.
Odpowiedz
Taki dokument wprowadzają Państwo wyłącznie kwotę VAT-u, tzn. netto = 0, VAT taki jak na dokumencie. Brutto wynosi tyle samo co VAT.
 
Pytanie
Pomimo wykonywania wszytkich zaleceń zgodnie z Waszymi instrukcjami intsaluje się wersja 2012.01 !!!!!!!!!!! Wydaje się, że jest błąd w przesłanej niewłaściwej wersji, proszę sprawdzić czy przysłano nam wersję 2012.07.03.
Odpowiedz
Przesłana wersja jest poprawna, proszę o informację czy uruchamia ją Pani
plikiem BW5.exe? Z informacji jaką Pani przesłała domyślam się, że uruchamia ją Pani nadal spod starego skrótu czyli plikiem BW4.exe. Proszę z dysku z katalogu do którego przeprowadziła Pani instalację odszukać plik BW5.exe i go uruchomić. Nowa wersja 2012.07 bez przeprowadzenia konwersji będzie pusta. Proszę zapoznać się z opisem znajdującym się w pliku info_upd.pdf, w przypadku dalszych problemów proszę o kontakt.
 
Pytanie
Zakupiłem program Buchalter II do użytku domowego. Ponieważ w pracy pracuje na tym samym programie, chciałem przenieść pliki do domu. Przegrałem katalogi utworzone w katalogu domowym Buchaltera (chodzi tu o katalogi z nazwami rozliczeń, które sam nadałem w programie) na CD i bezpośrednio wgrałem do nowo zainstalowanego katalogu Buchaltera na domowym komputerze. Pogram niestety nie chce odczytywać katalogów. Czy istnieje możliwość odczytu tak zgranych katalogów?? Czytałem, że dane można zarchiwizować i wtedy odczytać.
Odpowiedz
Może Pan w ten sposób przenosić dane, ale po pierwsze, przy kopiowaniu Buchaltera na płytę CD trzeba pliki wcześniej spakować np. zipem i dopiero wypalić. Wypalenie plików bezpośrednio na płycie grozi zmianą ich atrybutów i w konsekwencji błędami w programie. Jeśli już tak Pan zrobił to proszę zamienić atrybuty wszystkich plików zgranych z powrotem z płyty na dysk na "archiwalne". Teraz mogą być "tylko do odczytu", mogą nie mieć zaznaczone żadnego atrybutu albo może być zaznaczonych kilka.
Jeśli zrobil Pan kopię kilku katalogów np. ANIA, BASIA, KASIA i w nich sa dane tych firm to trzeba je przekopiować do katalogu głównego Buchaltera, ale program sam ich nie zobaczy. Musi Pan włączyć Buchaltera, wejść do zakładaia katalogów i załozyć je w programie. W nazwie firmy mozna podać cokolwiek a w nazwie katalogu musi być dokładnie taka sama nazwa katalogu jak na dysku. Wtedy program je zobaczy.
Dane, tak jak Pan napisał, można archiwizować również na dyskietkę, pamięć USB lub inny nośnik (np. odpowiednio zformatowaną płytę CD-RW) i odczytywać na drugim komputerze, ale archiwizacja to zapis danych za jedną firmę. Za druga robi sie archiwum osobno. Funckja archiwizacji znajduje sie w Administratorze. Archiwum zapisuje tylko dane, więc w takim przypadku tez musi Pan najpierw na nowym komputerze założyc jakiś katalog, a dopiero potem odcztać w nim dane np. z dyskietki.
 
Pytanie
Proszę o podanie ceny zakupu i wersji programu księgowego dla Biur Rachunkowych.
Odpowiedz
Buchalter II jest przeznaczony zarówno dla firm prowadzących tylko swoją księgowość jak i dla biur rachunkowych. Jest to ten sam program. Kosztuje 450 zł netto. Może Pani na nim prowadzić księgowość dowolnej ilości Pani klientów. Ograniczeniem jest jedynie miejsce na dysku Pani komputera.
Jeśli zakupiony program zostanie zarejestrowany w ciagu miesiąca od daty zakupu (w pakiecie znajduje się karta rejestracyjna, która trzeba odesłać wypełnioną z obu stron i podpisaną) zostanie objęty rocznym bezpłatnym abonamentem na aktualizacje. Na stronie internetowej naszej firmy www.grafsoft.com.pl w dziale Buchalter / Pobierz pliki znajduje się wersja demo, zachęcam do ściągnięcia. Można ją równiez otrzymać bezpłatnie pocztą na CD.
 
Pytanie
system_operacyjny: win98. podczas podłaczania dwoch komputerow do sieci na dysku lokalnym pojawia się komunikat BLAD KRYTYCZNY,BLAD NR.60 OTWARCIE ZBIORU ZBIOR B3PAWL.DBF BARDZO PROSZE O SZYBKĄ POMOC
Odpowiedz
- Czy na obu komputerach jest Windows 98 ?
- Jeśli nie, to jaki jest system na komputerze, na którym pojawia się błąd ?
- Czy udostępnia Pani tylko podkatalog z danymi firmy, czy cały dysk, na którym są dane Buchaltera ?
- W którym miejscu pojawia sie błąd i na którym z komputerów ?
- Czy błąd pojawia się na komputerze, któremu dane sa udostępniane ?
- Jesli ma Pani kilka firm (kilka podkatalogów) w programie to tylko w jednej firmie, w kilku, czy w każdej ?
 
Pytanie
NA OBU KOMPUTERACH JEST WIN98.UDOSTĘPNIONY JEST CAŁY DYSK NA SERWERZE. BŁĄD POJAWIA SIĘ NA KOMUTERZE KTÓREMU DANE SĄ UDOSTĘPNIANE (DYSK LOKALNY) I DOTYCZY TO WSZYSKICH FIRM W MOMĘCIE WEJŚCIA DO DANEGO POKATALOGU
Odpowiedz
Proszę sprawdzić czy dysk z Buchalterem został udostepniony na pełnych prawach (zapis/odczyt). W większości przypadków w przypadku sieci błąd 60 jest spowodowany źle udostępnionym dyskiem. Może go też Pani odmapować i zamapować ponownie, jednocześnie sprawdzając, czy nie ma problemu z kopiowaniem i modyfikacja plików windowsowych przez sieć na tym dysku.
Jesli będzie ok to proszę wejść na dysk C, poszukać pliku config.sys (jeśli nie będzie widoczny to proszę wejść w Widok (belka windowsowa na górze) - Opcje Folderów - Widok i ustawić "Pokazuj wszystkie pliki), potem podświetlić go prawym klawiszem myszy, edytować i sprawdzić, czy ma Pani linię files=... . Analogicznie na drugim komputerze. Jeśli jej nie ma trzeba dopisac na końcu:

files=100

Na komputerze, który ciągnie dane powinna być wartość 100, na serwerze 150.
Zmianę w configu trzeba zapisać i zrestartować komputer. Jeśli nie ma Pani wprawy w korzystaniu z komputera to lepiej poprosić kogoś o pomoc lub przesłać nam configi do poprawy.
 


 
buchalter buchalter
stopka l program księgowy 2  

GRAF-SOFT
Al.Jerozolimskie 91
02-001 Warszawa