BUCHALTER II - program księgowy dla średnich firm Demo - program ksiegowy r2
Widok programu księgowego
 
  FAQ

SZUKAJ: 
 
 


Wszystkie pytania i odpowiedzi, prezentowane na tej stronie, pochodzą z korespondencji pocztą e-mail naszej firmy z użytkownikami programu Buchalter WIN. Wszystkie teksty zamieszczone są bez zmian, z zachowaniem oryginalnej pisowni. Usunięte zostały nazwiska, nazwy firm i adresy naszych korespondentów.

FAQ / Buchalter - 2006 rok / lipiec

Pytanie
Proszę o informację jak dopisać w Buchalterze osobę współpracującą. W module podatki>wspólnik>współpracownik>dopisz, pokazuje się jedynie tabelka z imionami i nazwisakami wspólników. nie ma możliwości dopisania innej osoby. Przecież, rto nie jest wspólnik posiadający jakikolwiek procent udziałów. Proszę o podpowiedź jak w opcjach ustawić dane dotyczące osoby współpracującej jeżeli chodzi o składki ZUS?
Odpowiedz
Po wejściu w PODATKI / WSPÓLNIK / WSPÓŁPRACOWNIK / DOPISZ pojawia się tabela z nawiskami wspólników. Proszę wybrać jednego ze wspólników, do którego dopisze Pan osobę współpracującą. Po tym wyborze pojawi się formularz uzupełnienia danych osoby współpracującej. Taka osoba musi zostać przypisana do konkretnego wspólnika. Jeśli chce Pan robić jakieś próby to proszę robić je w osobnym, testowym katalogu. W tym formualrzu może Pan również wpisać podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia lub wybrać, że podstawy mają  być pobierane z parametrów płacowych. Jest to podobny formularz jak w przypadku wspólnika.
 
Pytanie
Mam pytanie, klient posiada Buchaltera, twierdzi że nie może wejść do programu swoim hasłem, program komunikuje że złe hasło. Podobno wpisują dobre hasło, te same co od jakiś dwóch lat. Komputer ostatnio był zawirusowany i coś z nim robiono. Jutro tam będę, czy da się coś zrobić, czy instalować Buchaltera od początku? Jest tam instalacja sieciowa, więc katalogi jako że są na serwerze to powinny być całe i zdrowe. Jeżeli instalować to czy można z ich ostatniego uaktualnienia zainstalować nowy program?
Odpowiedz
[...] Proszę też sprawdzić, czy przypadkiem klient nie ma włączonego CAPS LOCK'a.
 
Pytanie
Dziękuje serdecznie, była zepsuta klawiatura.
Odpowiedz
 
 
Pytanie
Czy jest możliwe w obecnej wersji buch.wystawianie dok sprzedaży w obcej walucie i jezyku np.niemieckim ?
Odpowiedz
Jest taka możliwość, ale obecnie tylko w języku angielskim. Walutę wybiera Pani podczas wystawiania faktury, w opisie, natomiast wersję językową w parametrach wydruku tuż przed drukowaniem.
 
Pytanie
W menu Ewidencje/Opcje nota korygująca jest wymieniona wśród możliwych do wystawienia dokumentów, jednak w menu Zakupy/Dopisz czy nawet z pozycji otwartego dokumentu, który chcę skorygować NK nie pojawia się jako opcja możliwa do wystawienia i wydruku.
Odpowiedz
Notę wystawiamy do konkretnej faktury, więc musi Pani wejść do Zakupów, najechać na fakturę, która ma być skorygowana notą, wybrać MODYFIKUJ i NOTA.
 
Pytanie
Dzień dobry :) Przy próbie wysłania deklaracji do ZUS pojawia mi się komunikat "Zestaw dokumentow nr 36 nie został wysłany. Wysłanie zakończyło się niepowodzeniem. Certyfikat sesji SSL zawiera błędy" Czy mogę prosić o pomoc w zrozumieniu i naprawieniu błędu ?
Odpowiedz
Powinna Pani skontaktować się z tej sprawie z pomocą techniczną Programu Płatnika.Infolinia Płatnika: 0 801 346 002. Może Pani zadzwonić tu lub do swojego oddziału. Informacje może Pani również znaleść na stronie ZUSu pod adresem http://e-inspektorat.zus.pl/
 
Pytanie
Bardzo przepraszam - pomyliłam adresy - dziękuję za informację o infolinii płatnika. Pozdrawiam :)
Odpowiedz
 
 
Pytanie
Księgując fakturę vat pomyłkowo w o opisie "typ dokumentu "zapisałam "MP" zamiast FV Jak to poprawić , proszę o pomoc.
Odpowiedz
Dokumentu nie da się zamienić na inny. Musi Pani usunąć tą fakturę MP i dopisać fakturę ponownie jako FV.
 
Pytanie
Proszę o podanie linku do sciągnięcia aktualizacji z wersji 4.6 do 4.7x ze względu na niemożliwość zainstalowania najnowszej aktualizacji 4.89.
Odpowiedz
Aktualizacja nie jest dostępna w internecie. Mozna ją otrzymac na konto e-mail. Proszę napisać na czym dokładnie polega brak możliwości zainstalowania wersji 4.89 (komunikaty / objawy / system operacyjny).
 
Pytanie
Program instalacyjny informuje, że jest to wersja aktualizacyjna do wersji 4.7x. Mamy wersje 4.6. Z normalnego rozumowania nie należy dalej instalować, bo mogą nie być zmienione jakieś struktury danych. Nie wiem jakie były różnice między wersją 4.6 a 4.7.
Odpowiedz
Instalować Pan może i powinien, natomiast po instalacji wersja 4.89 będzie pusta, bo struktury są zmienione. Wersję 4.89 uruchamia się też innym plikiem (Bv3.exe). Żeby przenieść dane musi Pan zrobić konwersję. Wersja, którą Pan otrzymał to upgrade i znajdują się w nim potrzebne konwertery. Opis wykonania konwersji znajduje się w pliku info_upg.doc w katalogu głównym Buchaltera po instalacji wersji 4.89 lub w Info w czasie instalacji.
Wersję 4.89 najlepiej wgrać do tego samego katalogu, w którym jest wersja 4.6. Po wgraniu danych nie będzie, ale to nie znaczy, że znikneły. Po prostu są nadal w wersji 4.6.Gdybyby były problemy z przeniesieniem danych to proszę o kontakt.
 
Pytanie
Dzień dobry, proszę o pomoc: od kwietnia przekazujemy składki na ubezpieczenie wypadkowe obliczone wg nowej stopy 0,93%. Mimo zmiany stopy % w parametrach w menu Kartoteki/Płace/Pomocnicze/Parametry, składka w Płacach i w składkach wspólników jest nadal wyliczana wg starej stopy 1,93%. Co zrobić?
Odpowiedz
Proszę sprawdzić jak wpisana jest stopa składki na ubezpieczenie wypadkowe na 2 stronie danych wspólnika. Program będzie pobierał stopę składki z parametrów płacowych tylko wtedy, jeśli pracodawca rozlicza się na jednej deklaracji z pracownikami. Jeśli firma nie ma pracowników to z danych wspólnika.
Program sam nie będzie wiedział jak rozlicza się pracodawca, ale to ustawia sie w parametrach płacowych (czy składki za właścicieli dołączać do deklaracji pracowników ?) oraz w danych wspólnika (czy rozliczać z pracownikami ?).
 
Pytanie
(...)W którym miejscu należy zmodyfikowac kwotę świadczenia pielęgnacyjnego, które z programu BV wychodzi w wysokości 418 zł. a powinno 420 zł.(...)
Odpowiedz
To jest parametr "zasiłek stały z pomocy społecznej", jest na 1 stronie Parametrów Płacowych (KARTOTEKI/ PŁACE / POMOCNICZE / PARAMETRY).
 
Pytanie
Juz praktycznie jestem zdecydowany na zakup tego programu. Tylko zastanawim sie jak rozwiazac problem. Kilku kontrahentów pobiera towar co kilka dni a dopiero potem wystawiam fakturena calosc. Wiele firm rozwiazalo ten problem zapisujac na "zeszyt" a ja chcialbym aby byl to dokument.
Odpowiedz

Może Pan korzystać ze Sprzedaży Pomocnicznej. Faktury w niej wystawiane nie idą ani do VATu ani do dochodowego. Może tu Pan wystawiać faktury konkrahentom, towar będzie ściągany z magazynu, ale faktycznie ich nie drukować. To taka pomocnicza ewidencja, która nie stanowi żadnego rejestru (chyba że będzie Pan chciał). Potem przejrzy Pan sobie co który kontrahent wziął z magazynu i wystawi Pan fakturę we właściwej Ewidencji.
Może Pan to wypróbować na wersji demo programu. Mozna ją ściągnąć z naszej strony interentowej www.grafsoft.com.pl (Buchalter / Pobierz pliki). Zachęcam.

 
Pytanie
Ta opcja zupelnie mi wystarczy. W przyszlym tygodniu zamawiam program.
Odpowiedz
 
 
Pytanie
Witam, mam pytanie czy program BUCHALTER II może współpracować z ręcznym skanerem kodów kreskowych. Chodzi o aktualizowanie stanów magazynowych za pomocą owego skanera. Skanowane by były kody kreskowe danego artykułu po czym wprowadzane ilość sztuk owego artykułu. Po przeskanowaniu wszystkich artykułów, skaner ten zostałby podłączony do komputera i dane zgromadzone na skanerze zostały by przeniesione do programu Buchalter - magazyn. Czy po takich czynnościach uaktualnią się nam dane stanów magazynowych oczywiście po uprzednim wprowadzeniu towarów do Buchaltera z odpowiednim kodem ? Jeśli jest to możliwe to proszę o liste skanerów podręcznych, możliwych do zastosowania .
Odpowiedz
Program może współpracować z takim skanerem. W Buchalterze czynności związane ze skanerem znajdują się pod opcja KOLEKTOR.KOLEKTOR pozwala na 2 opcje: zerowanie i aktualizowanie. Zerowanie polega na wyzerowaniu ilości towarów w magazynie, a aktualizacja to własnie to co chcieliby Państwo zrobić. Długość kodu towaru nie może przekraczać 20 znaków, a ilość musi sie mieścić w zakresie od 0 do 99 999 999.99.Po uruchomieniu opcji "AKTUALIZACJA" wyświetla się lista dostępnych plików .INW. Buchalter odczytuje dane z pliku, na podstawie kodu identyfikuje towar i aktualizuje pole "ilość". Jeśli w opcjach magazynu na drugiej stronie w polu "Nazwa katalogu na dysku dla zbiorów do komunikacji z kolektorem danych" nie wpiszą Państwo żadnego katalogu to program będzie szukal plików w podkatalogu z danymi firmy.
Kolektorem można również wprowadzić specyfikację zakupów (dane o towarze) w Ewidencji Zakupu. Zbiór musi mieć rozszerzenie .TBC. I tak samo, jeśli w opcjach magazynu katalogu nie ma to program będzie szukał zbioru w podkatalogu firmy. Buchalter odczytuj dane, na podstawie kodu identyfikuje towar i automatycznie tworzy specyfikację zakupu wypełniając pola danymi ze spisu towarów. Towary, których nie ma zostaną dopisane. Zamiast "nazwy" będzie informacja  "Uwaga - brak kodu w spisie", a reszta pół (oprócz ilości i kodu) nie będzie wypełniona. Jeśli opcja aktualizacji spisu towarów na podstawie wprowadzanych dokumentów w opcjach ewidencji i magazynu jest ustawiona na TAK to stworzenie specyfikacji spowoduje również aktualizację ilości w spisie.
Jeśli chodzi o model skanera to może to być np. COPTICON CLT 1923 firmy OPTIMUS.
 


 
buchalter buchalter
stopka l program księgowy 2  

GRAF-SOFT
Al.Jerozolimskie 91
02-001 Warszawa