BUCHALTER II - program księgowy dla średnich firm Demo - program ksiegowy r2
Widok programu księgowego
 
  FAQ

SZUKAJ: 
 
 


Wszystkie pytania i odpowiedzi, prezentowane na tej stronie, pochodzą z korespondencji pocztą e-mail naszej firmy z użytkownikami programu Buchalter WIN. Wszystkie teksty zamieszczone są bez zmian, z zachowaniem oryginalnej pisowni. Usunięte zostały nazwiska, nazwy firm i adresy naszych korespondentów.

FAQ / Buchalter - 2005 rok / grudzień

Pytanie
Proszę o pomoc - mam problem z drukarka na USB Do tej pory urzywałem drukarki Xerox Work Center M940 podłączonej do komputera przez złącze USB i wszystko było OK - używałem Buchalter II ver 4.86 - monitor wydruków wersja 3.1.0 (niestety drukarka atramentowa) obecnie podłączyłem drukarke Konica Minolta Pagr Pro 1380 MF (laser) również przez złącze USB i ta drukarka drukuje tylko czarną kartkę papieru, przeprowadziłem testy przy pomocy monitora wydruków : test wektorowy - ok test bimapowy -czarna kartka test bimapowy DI -ok Proszę o informację czy można coś z tym zrobić.
Odpowiedz
We właściwościach BvUSB (trzeba otworzyć ikonę, gdy jest na pasku zadań) znajduje się opcja "Domyślny mechanizm wydruku". Proszę wejść w "Modyfikuj" i zmienić ją na "Alternatywny mechanizm...". Zapisać, najlepiej zamknąć BvUSB i właczyć jeszcze raz. Powinno już być OK. 
 
Pytanie
CZy istnieje możliwość iż poliki ze starszej wersji programu nie bedą możliwe do odczytu w nowszej wersji?
Odpowiedz
Istnieje taka możliwość. Prosze napisać dokładnie o co chodzi ?
 
Pytanie
nagrałam dane ze straszej wersji na dyskietke przegrałąm te dane na cd rom i przegrałąm do laptopa na dysk twrdy gdfzie mam nowszą wersję programu i niestety program nie chce mi odczytać danych.
Odpowiedz
A jaka to była wersja i na jakiej chce Pani odczytać? Czy to były luźne pliki .DBF z danymi czy archiwum danych zrobione w Buchalterze.
Jeśli nie zna Pani wersji i nie wie czy to pliki czy archiwum to prosze napisać co jest na tej płycie (nazwy plików np.).
 
Pytanie
jka jużpisałam stara wersja to 4,86 a nowa 4,88 pliki to archiwum (wszytskie dane które miałam na starym komputerze) nazwane dokładnie: ARC805.A01 i ARC805.A02
Odpowiedz
Proszę:

- założyć na dysku np. C katalog "archiwum"
- w katalogu 'archiwum" podkatalog np. "dane"
- do podkatalogu "dane" przekopiować te dwa pliki archiwalne
- w opcjach głównych Buchaltera ustawić rok rozrachunkowy na 2005 a w polu "katalog do archiwum" wpisać:

c:\archiwum

zapisać F2.

- wejść w Administrator - Archiwizacja i odczyt. Program spyta o nazwę podkatalogu, prosze wpisać:

dane

w połowie odczytu powinien poprosic o dyskietkę nr 2 proszę tylko potwierdzić, że dyskietka nr 2 jest włożona i żeby program kontynuował. program powinien zacząć zczytywać z drugiego pliku archiwalnego.
 


 
buchalter buchalter
stopka l program księgowy 2  

GRAF-SOFT
Al.Jerozolimskie 91
02-001 Warszawa