BUCHALTER II - program księgowy dla średnich firm Demo - program ksiegowy r2
Widok programu księgowego
 
  FAQ

SZUKAJ: 
 
 


Wszystkie pytania i odpowiedzi, prezentowane na tej stronie, pochodzą z korespondencji pocztą e-mail naszej firmy z użytkownikami programu Buchalter WIN. Wszystkie teksty zamieszczone są bez zmian, z zachowaniem oryginalnej pisowni. Usunięte zostały nazwiska, nazwy firm i adresy naszych korespondentów.

FAQ / Buchalter - 2005 rok / maj

Pytanie
Pisze do Was gdyż zostałem postawiony przed pewnym dylematem, a mianowicie: zakupiłem nową drukarke pod port usb, na tym komputerze pracuje tylko dos i linux Aurox gdy chce pracować z Waszym programem BUCHALTER II uruchamiam ponownie komputer i uruchamiam Dos'a i tu pojawia się mój problem gdyż w Dos'ie nie mogę uruchomić w Buchalterze drukarki czy istnieje na to rada ?? moze jakiś plik przekierowujący kolejkę z portu LPT na USB Prosze o pomoc
Odpowiedz
Złącze USB to stosunkowo nowe rozwiązanie, więc nie jest obsługiwane przez starsze systemy operacyjne takie jak DOS, Win 3.11, 95. W związku z tym bezpośredni wydruk z Buchaltera na tą drukarkę nie będzie możliwy. Kilka lat temu opracowaliśmy program, który przechwytuje wydruki z Buchaltera i przekierowuje na drukarki ze złączem USB, ale jest to program windowsowy, dlatego mając na komputerze DOS'a i Linuxa nie będzie Pan mógł z niego skorzystać (Buchalter nie pracuje w Linuxie, a w DOSie nie będzie pracował program przechwytujący).
Na komputerze musiałby być jeszcze jeden system, Windows, i to taki, który obsługuje porty USB. Buchalter musiałby zostać oczywiście przeniesiony do Windowsów i pracować w sesji DOS'a.Jeśli zdecyduje się Pan na takie rozwiązanie to przesyłamy program BvUSB w osobnej wiadomości wraz z opisem konfiguracji.
 
Pytanie
Proszę o pomoc: Został przeinstaowany system WIN98 i nie działają polskie litery (Z,Y,Ś,Ć itp.) w Buchalterze. Co trzeba zrobić?
Odpowiedz
Proszę sprawdzić jak ustawiona jest klawiatura w systemie. Musi być ustawiona jako "polska - programisty".Jeśli jest ustawiona na polską - programisty to problem stanowi strona kodowa Latin 2 ładowana przez polską wersję Windows 98 i sterownik do klawiatury. Trzeba w takim wypadku:

- ustawić na TAK opcję główną Buchaltera (Opcje - Główne): czy klawiatura według Latin 2 ?

Jeśli to nie wystarczy wtedy proszę usunąć wywołanie sterownika klawiatury w pliku systemowym AUTOEXEC.BAT wpisując słowo REM na początku linii zaczynającej się "keyb":

REM keyb pl...Zmianę trzeba zapisać i zrestartować komputer.
 
Pytanie
CZY ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY WIELKOŚCI, GRUBOŚCI ITP. CZCIONEK DRUKOWANYCH NA DOKUMENTACH SPRZEDAŻY W POZYCJACH - NAZWA I DANE KLIENTA - ORAZ NAZWA I DANE SPRZEDAWCY. JEŻELI TAK TO CO TRZEBA ZMIENIĆ
Odpowiedz
Mogą Państwo pogrubić drukowaną w tych miejscach czionkę. W Parametrach Wydruku przed wydrukiem wystarczy ustawić rodzaj wydruku "wytłuszczony".
 
Pytanie
Otrzymuję codziennie około 20 wiadomości, które są oznaczone jako spam. Czy jest możliwość blokowania tych wiadomości na Państwa serwerze, tak żeby nie były do mnie w ogóle wysyłane. Nie ma dla mnie znaczenia fakt, że mogę ewentualnie nie otrzymać wiadomości, która zostanie przypadkowo oznaczona jako spam.
Odpowiedz
Ilość spamu, który przychodzi na konto zależy od różnych czynników (np. od tego, czy Państwa adres jest rozsyłany w mailach typu "prześlij dalej"). Jeśli chcą go Państwo ograniczyć można to zrobić za pomocą filtru antyspamowego. Do filtru można wejść przez Niezbędnik http://niezb.graf-soft.com.pl/ . Domyślnie filtr ustawiony jest tak, że spam jest przepuszczany, ale z odpowiednim oznaczeniem w tytule - czyli tak jak to ma miejsce u Państwa w tej chwili. Mogą go też Państwo całkowicie zablokować. Zablokowane maile trafią do folderu "spam", który można obejrzeć przez bramkę https://poczta.softland.pl/ .
 
Pytanie
Gdzie można znaleźć na stronie WWW akt. dotyczącą urzędów skarbowych??
Odpowiedz
Urzędy skarbowe nie zmieniły się od czasu ukazania się wersji 4.86. Wtedy były przez nas ostatni raz aktualizowane. Wykaz urzędów skarbowych nie jest "narzucany" aktualizacją, ponieważ część użytkowników prowadzi własną listę, której nie wolno zastępować. Wykaz znajduje się zawsze w programiku URZE.EXE, który należy samodzielnie uruchomić (URZE.EXE można znaleść w katalogu głównym Buchaltera). Jeśli mają Państwo w programie domyślne urzędy to mogą go Państwo uruchomić lub skorzystać z pliku, który zalączam. Jest to najbardziej aktualny wykaz urzędów. Plik należy przekopiować do katalogu głównego Buchaltera, nastepnie usunąć plik o nazwie b3urze.mdx. Na stronie nie umieszczamy wykazu.
 
Pytanie
Uprzejmie proszę o informację, jaką pozycję potrącej należy wykorzystać w programie Buchalter w edycji listy płac by uwzględnić kwotę potrącenia z tytułu grupowego ubezpieczenia pracowniczego w PZU Życie z płacy zasadniczej pracownika korzystającego z tego rodzaju ubezpieczenia. Pilnie oczekuję na odpoweidź.
Odpowiedz
Takiego potrącenia w programie nie ma, ale składnik mogą Państwo dopisać samodzielnie (jako P - potrącenie) z odpowiednim kodem ZUS. Dopisywanie składników (Kartoteki - Płace - Pomocnicze - Składniki). Pytanie "Czy obniża zasadniczą?" powinno być ustawione na TAK.
 


 
buchalter buchalter
stopka l program księgowy 2  

GRAF-SOFT
Al.Jerozolimskie 91
02-001 Warszawa