BUCHALTER II - program księgowy dla średnich firm Demo - program ksiegowy r2
Widok programu księgowego
 
  FAQ

SZUKAJ: 
 
 


Wszystkie pytania i odpowiedzi, prezentowane na tej stronie, pochodzą z korespondencji pocztą e-mail naszej firmy z użytkownikami programu Buchalter WIN. Wszystkie teksty zamieszczone są bez zmian, z zachowaniem oryginalnej pisowni. Usunięte zostały nazwiska, nazwy firm i adresy naszych korespondentów.

FAQ / Buchalter - 2012 rok / Sierpień

Pytanie
Jak mogę przekopiować amortyzację z roku 2011 do roku 2012? Nie zrobiłam tego kiedy program o to pytał a nie chcę wprowadzać tego ręcznie. Teraz nie mam możliwości przekopiowania tego pliku. Proszę o podanie informacji jak moge to zrobić teraz.
Odpowiedz
Jeżeli pracują Państwo na wersji 2012.07 należy z podkatalogu firmy usunąć pliki B5amor12.dbf oraz B5amor12.mdx, natomiast jeżeli nowa wersja nie została zainstalowana to należy usnąć pliki B4amor12.dbf i B4amor12.mdx. Po usunięciu wymienionych plików po wejściu do programu a następnie do administratora i uruchomieniu funkcji serwis program wyświetli informację " Brak kartoteki amortyzacji dla danego roku, czy utowrzyć kartotekę na podstawie danych ubiegłorocznych" T/N. Należy odpowiedzieć na Tak.
 
Pytanie
Jestem użytkownikiem 3 programów Buchalter i w trakcie konwersji jednego z nich nastąpił błąd konwersji numer -70 odczyt ze zbioru B5PABV.DBF i w wersji 5,14 nie pojawiły się zapisne bazy danych z poprzedniej wersji.Konwersję powtórzyłem i wówczas pojawił się komunikat o błędzie. Program o oznaczeniu 5.13 pracuje prawidłowo. Konwersję przeprowadzałem zgodnie ze wskazówkami zawartymi w instrukcji. Konwersje przeprowadziłem z powodzeniem w dwóch pozostałych programach.
Odpowiedz
Plik B5pabv.dbf odpowiada za opcje główne programu Buchalter. Proszę go usunąć z dysku z katalogu głównego Buchaltera wraz z plikiem indeksowym B5.pabv.mdx następnie proszę wejść do programu Buchalter i w module administrator należy przeprowadzić serwis bazy danych. W przypadku dalszych problemów proszę o kontakt.
 
Pytanie
Pomimo wykonywania wszytkich zaleceń zgodnie z Waszymi instrukcjami intsaluje się wersja 2012.01 !!!!!!!!!!! Wydaje się, że jest błąd w przesłanej niewłaściwej wersji, proszę sprawdzić czy przysłano nam wersję 2012.07.03.
Odpowiedz
Przesłana wersja jest poprawna, proszę o informację czy uruchamia ją Pani
plikiem BW5.exe? Z informacji jaką Pani przesłała domyślam się, że uruchamia ją Pani nadal spod starego skrótu czyli plikiem BW4.exe. Proszę z dysku z katalogu do którego przeprowadziła Pani instalację odszukać plik BW5.exe i go uruchomić. Nowa wersja 2012.07 bez przeprowadzenia konwersji będzie pusta. Proszę zapoznać się z opisem znajdującym się w pliku info_upd.pdf, w przypadku dalszych problemów proszę o kontakt.
 


 
buchalter buchalter
stopka l program księgowy 2  

GRAF-SOFT
Al.Jerozolimskie 91
02-001 Warszawa