BUCHALTER II - program księgowy dla średnich firm Demo - program ksiegowy r2
Widok programu księgowego
 
  FAQ

SZUKAJ: 
 
 


Wszystkie pytania i odpowiedzi, prezentowane na tej stronie, pochodzą z korespondencji pocztą e-mail naszej firmy z użytkownikami programu Buchalter WIN. Wszystkie teksty zamieszczone są bez zmian, z zachowaniem oryginalnej pisowni. Usunięte zostały nazwiska, nazwy firm i adresy naszych korespondentów.

FAQ / Buchalter - 2012 rok / Lipiec

Pytanie
Witam, po konwersji i ponownej instalacji nowej wersji efekt jest takisam. Po instalacji uruchamia się nowa wersja lecz po zamknieciu i uruchomieniu ponownie jest stara.
Odpowiedz
Proszę utworzyć nowy skrót na pulpicie do pliku bv5.exe, obecnie ten plik uruchamia program w nowej wersji .
 
Pytanie
Po zaktualizowaniu programu BuchWIN do wersji 2012.07 zmieniły się parametry wydruków. Czy można przywrócić parametry wydruków z poprzedniej wersji programu ? Jeżeli tak, to proszę podać w jaki sposób.
Odpowiedz
Parametry wydruku zmieniają się w przypadku instalacji aktualiuzacji do nowego katalogu. W celu ich przeniesienia proszę przekonwertować w nowym, pustym katalogu plik B4TABW.DBF a następnie przekopiować do katalogu w którym znajduje się wersja 2012.07 i usunąć taki sam plik tylko z rozszerzeniem .mdx.
 
Pytanie
Opisując szczegółowo efekty wgranej aktualizacji należy stwierdzić, że nie ma śladu poprawek na zielonym panelu przy otwieraniu BuchalteraWIN, nadal figuruje wersja 2012.01. Proszę o podpowiedź co robię nie tak.
Odpowiedz
Nowa wersja, którą Państwo otrzymali zmienia strukturę bazy danych i wymaga konwersji, dokładny opis konwersji znajduje się w pliku info_upd.pdf. Nową wersje należy uruchamiać plikiem BW5.exe. Proszę przeprowadzić konwersję, następnie usunąć wszystkie pliki z rozszerzeniem MDX z katalogu głównego Buchaltera i z podkatalogów firm i uruchomić program plikiem BW5.exe.
 
Pytanie
Z przykrością stwierdzam, że nie mam, po wgraniu nakładki, pliku "info_upd.pdf", w którym byłaby mowa o konwersji. Najbardziej aktualnym plikiem o tej nazwie jest info_upd.pdf, modyfikowany 2012-01-09 ale w nim nic nie ma o konwersji. Na dodatek nie ma również pliku BW5.
Odpowiedz
Plik z opisem zmian Info_upd.pdf tworzy się w katalogu głównym programu po zainstalowaniu ostatniej aktualizacji. Jeżeli nie mają Państwo również pliku BW5.exe to znaczy że albo aktualizacja nie została wogóle zainstalowana, albo szukają Państwo plików w nieodpowiednim katalogu. proszę spróbować w wyszukiwarce windowsowej wpisać plik BW5.exe, w trakcie instalacji mógł zostać wskazany inny katalog.
 
Pytanie
Witam,po ostaniej modyfikacji nastąpiło zniknięcie zapisów w roku 2011 i 2010 zarówno w ewidencjach VAT i księdze przychodów rozchodów. Próba odtworzenia z archiwum nie udaje się, ponieważ operacja zatrzymuje się na żółtym oknie i nie przechodzi dalej. Wykonanie serwisu nie dało żadnego skutku. Proszę o pomoc. Jakie czynności należy wykonać aby ta funkcja była aktywna?
Odpowiedz
Nowa wersja 2012.07 wymaga konwersji baz danych, dane można przekonwertować do nowej wersji tylko za lata 2011, 2012, poprzednie lata będą dostępne pod BW4.exe (2007-2010) i pod BW3.exe (2003-2006). Jeśli chcą Państwo mieć także rok 2011 w wersji 2012.07 proszę wykonać konwersję także i za ten rok, archiwizacją Państwo nie przeniosą danych z poprzedniej wersji.
 
Pytanie
Chciałabym się dowiedzieć jak mogę wykonać anulowanie paragonu fiskalnego gdyż klientka dokonała zwrotu zakupionego towaru. Korzystam z programu Buchalter II ver 4.80.
Odpowiedz
Paragon można anulować jedynie na drukarce fiskalnej w programie takiej funkcji nie ma, informacja o anulowaniu powinna znajdować się w instrukcji obsługi drukarki, ale może się zdarzyć, że urządzenie fiskalne takiej funkcji nie ma, wówczas proponuję wystawić protokół do paragonu na zwrócony towar, trzeba też pamiętać przy sporządzaniu deklaracji VAT-7 i podatku dochodowym, żeby ten zwrot uwzględnić.
 


 
buchalter buchalter
stopka l program księgowy 2  

GRAF-SOFT
Al.Jerozolimskie 91
02-001 Warszawa