BUCHALTER II - program księgowy dla średnich firm Demo - program ksiegowy r2
Widok programu księgowego
 
  FAQ

SZUKAJ: 
 
 


Wszystkie pytania i odpowiedzi, prezentowane na tej stronie, pochodzą z korespondencji pocztą e-mail naszej firmy z użytkownikami programu Buchalter WIN. Wszystkie teksty zamieszczone są bez zmian, z zachowaniem oryginalnej pisowni. Usunięte zostały nazwiska, nazwy firm i adresy naszych korespondentów.

FAQ / Buchalter - 2012 rok / Marzec

Pytanie
Mam wielką prośbę o pomoc. Zainstalowana została najnowsza aktualizacja programu Buchatler, zgodnie z tym co zostało przez Państwa wysłane. Po sprawdzeniu wersji Shift+F1 okazuje się, że wersja jest zgodna z tym jaką Państwo przesłali. Mimo to w US Wrocław wskazali, że przedstawiony druk VAT-7 jestniepoprawny- wydrukowany z Buchaltera miał 3 strony a prawidłowy.
Odpowiedz
W opcjach podatków na 1 stronie jest możliwość wyboru typu deklarcji Vat-7, mają Państwo wybraną Vat-7 v.11 (2010), a powinna być Vat-7 v.12 (2011). Zmianę deklarcji należy zapisać klawiszem F2.
 
Pytanie
Witam, mam drobny problem z danymi buchaltera przed reanimacją komputera zrobiłem archiwizację firm w buchalterze oraz zgrałem cały katalog BUCH z podkatalogami na dysk zewnętrzny po wgraniu nowej wersji buchaltera i odczycie plików z archiwum mam tylko rok bieżący próbowałem też z powrotem przegrać katalog BUCH na dyk twardy niestety aktualnych danych program nie odczytuje - odczytał np bazę danych pracowników sprzed paru lat. czy jest jakaś opcja żeby wczytać poprzednie lata ?
Odpowiedz
Jeśli zrobił Pan zapis archiwum w roku 2012 i następnie odczyt, to dane będą tylko dla danych firm dla roku 2012. Zapis archiwum dotyczy tylko danego roku i dla danej firmy w której jest wykonywany. Jeśli chodzi o kopię całego katalogu aktualna wersja powinna być uruchamiana plikiem BW4.exe. Ewentualnie może Pan w katalogu, gdzie są dane z poprzednich lat  wykonać zapis archiwum za dane lata dla danych firm i odczytać w katalogu, gdzie są dane z 2012 r. lub odwrotnie - odczytać rok 2012 w katalogu gdzie są dane z poprzednich lat.
 
Pytanie
Witam, Korzystam z programu BUCHALTER II. Teraz jednak pojawił się problem gdyż moi współpracownicy życzą sobie rozliczania na podstawie faktur w formie elektronicznej w formacie pdf czy istnieje taka możliwość w programie BUCHALTER.
Odpowiedz
W programie Buchalter II nie ma możliwości tworzenia faktury vat w formacie PDF, taka możliwość istnieje w programie Buchalter Win. Natomiast w posiadanym programie Buchalter II jest możliwość wysłania faktury vat elektronicznie ale jako plik wydruk.prn. W tym celu należy w opcjach głównych programu Buchalter II ustawić przy pytaniu "Czy wydruki na dysk kierować do katalogu głównego na TAK", następnie w parametrach wydruku wybrać typ drukarki: HP LASER oraz wyjście: DYSK. Faktura oczywiście się nie wydrukuje, w katalogu głównym utworzy się  plik o nazwie wydruk.prn, który należy załączyć do wiadomości wraz z programem BVUSB.exe. W celu wydruku faktury należy zapisać plik wydruk.prn oraz program BVUSB.exe do jednego katalogu i uruchomić BVUSB.exe.
 
Pytanie
Witam,bardzo proszę o przesłanie aktualizacji do programu Buhalter, aby prawidłowo naliczały się wynagrodzenia pracownicze ponieważ od lutego zmieniły się stawki a Państwo nie wysłali aktualizacji.
Odpowiedz
Nie wysyłaliśmy aktualizacji w celu zmiany stawki rentowej, ponieważ zmiany wystarczy dokonać ręcznie w parametrach płacowych na pierwszej stronie na 6 % i na ostatniej na 8 %, można również pobrać z naszej strony internetowej plik p4papl12.dbf odpowiedzialny za parametry płacowe  http://www.grafsoft.com.pl/index.php/id/8
 


 
buchalter buchalter
stopka l program księgowy 2  

GRAF-SOFT
Al.Jerozolimskie 91
02-001 Warszawa