BUCHALTER II - program księgowy dla średnich firm Demo - program ksiegowy r2
Widok programu księgowego
 
  FAQ

SZUKAJ: 
 
 


Wszystkie pytania i odpowiedzi, prezentowane na tej stronie, pochodzą z korespondencji pocztą e-mail naszej firmy z użytkownikami programu Buchalter WIN. Wszystkie teksty zamieszczone są bez zmian, z zachowaniem oryginalnej pisowni. Usunięte zostały nazwiska, nazwy firm i adresy naszych korespondentów.

FAQ / Buchalter - 2012 rok / Styczeń

Pytanie
Program Buchalter przenosi cała historię operacji kasowych z roku na rok, tak, ze w 2012 roku widzę co działo się od początku prowadzenia kasy w firmie. Czy nie można jakoś to zrobić tak, by w 2012r. były tylko operacje kasowe z tego roku?
Odpowiedz
W kartotece KASA powinna być zachowana ciągłość, często jest tak, że dokumenty z zeszłego roku płacone są w roku następnym. Historia zapisów została wprowadzona na wyraźne życzenie wielu naszych użytkowników.
 
Pytanie
Mam pytanie czy w związku z nowymi przepisami dotyczącymi sprzedaży węgla /podatek akcyzowy- zwolnienia od akcyzy/ w aktualizacjach programu Buchalter WIN znajdzie się druk -DOKUMENTU DOSTAWY WYROBÓW WĘGLOWYCH- wynikający z Rozporządzenia Ministra Finansów Dz. U. z 2011 nr 292 pozycja 1717 Bardzo bym się ucieszyła gdyby taki druk w programie się pojawił.
Odpowiedz
Niestety, ale w najbliższej aktualizacji nie będzie zmiany odnośnie akcyzy na węgiel, zmiany te będą wprowadzone w kolejnej aktualizacji. Na daną chwilę nie jestem w stanie napisać Panu co dokładnie będzie wprowadzone do programu odnośnie akcyzy.
 
Pytanie
mogę w buchalterze wystawić fakturę krajową w Euro , jednak drukuje się faktura w złotówkach .
Odpowiedz
Proszę w parametrach wydruku dokumentu wybrać "kwoty w" waluta.
 
Pytanie
Mamy problem z generowaniem wysdrukow (np pit4r) Usunelismy z katalogu glownego oraz klienta wszystkie pliki mdx (e:\buch\2011 i e:\buch\2011\kanez)skasowalismy takze b4hist.dbf po przeprowadzaniu serwisu nadal mamy problem z otworzeniem pit4r wyciag z er.log (plik b4pade.mdx znajduje sie na miejscu): ERRCODE(100):B4PADE.MDX errno(4): Too many open files CWDIR: E:\BUCH\2011\KENEZ System operacyjny to windows xp W pliku c:\windows\system32\config.nt zmienna files jest ustawiona nastepujaco: FILES=1024 (probowalem tez i 512 i 999) Co moze byc jeszcze nie tak?
Odpowiedz
Z komunikatu, który Pan przesłał wynika, że jest za dużo plików do otwarcia w config.nt chodzi o files,  z tego co widać FILES=1024 jest ich stanowczo za dużo, jeśli komputery są w sieci na końcówkach powinno ich być maksymalnie 100 a na serwerze 150, proszę sprawdzić, ewentualnie zmienić, po zmianie wyłączyć i włączyć ponownie komputery. Jeśli to nie  pomoże prosze o kontakt.
 
Pytanie
Prowadzę PKPiR. Wypłatę robię ostatniego każdego miesiąca a ZUS płacę do 15 w następnym miesiącu. Mam pytanie dotyczące programu Buch win. Co należy wpisać w "podatki" dalej "opcje" w pytaniu: czy składki na ubezpieczenia pobierać z deklaracji ZUS za poprzedni miesiąc TAK/NIE?
Odpowiedz
Opcja ta dotyczy odliczania składek Zus od podatku, zwykle sa one płacone w nastepnym miesiącu i dlatego, np. składki za styczeń, zapłacone w lutym moga być odliczone w lutym. Jeśli składki sa płacone w następnym miesiącu, opcja powinna być ustawiona na Tak.
 
Pytanie
Po zainstalowaniu nowego Buchaltera ver. 2012.01 przy uruchamianiu pojawiło się pole dla wpisania użytkownika.W starej wersji (ver.2011.02.07) było tylko pole na wpisanie hasła (które było u nas ustawione) Nie możemy się zalogować bo nie znamy użytkownika.
Odpowiedz
Problem wynika, z tego że nie zainstalowaliście Państwo wersji poprzedniej 2011,06, w której zmieniliśmy sposób uruchamiania programu, informacja o tym wysyłana była wraz z poprzednią wersją ( Zmienił się sposób uruchamiania Buchaltera.Oprócz hasła trzeba podać nazwę użytkownika. Bez podania nazwy uruchomienie  Buchaltera nie będzie możliwe.  Administrator Buchaltera lub osoby, które mają dostęp do opcji HASŁO z głównego menu, przed zainstalowaniem aktualizacji, powinni przejrzeć  kartotekęużytkowników i przypomnieć im pod jaką nazwą zostali zarejestrowani.) W związku z tym w celu odblokowania dostepu do programu proszę o przesłanie pisma z prośbą o podanie sposobu na pozbycie się hasła. Pismo powinno być poświadczone pieczatką i podpisem właściciela, może być przesłane w formie scanu e-mailem lub faxem na nr 22 622-52-02.
 
Pytanie
Przy instalacji, wyświetlił się komunikat o błędzie "błąd CRC help w LZH
Odpowiedz
Komunikat ten oznacza uszkodzenie, w dniu dzisiejszym powtórzymy wysyłkę.
 
Pytanie
W przesłanym update brak pliku B4TABU12.exe Czy będzie przesłany póżniej?
Odpowiedz
Program do automatycznego przepisania ustawień wydruków z roku 2011 na rok 2012 powinien być w aktualizacji, ewentualnie znajduje sie on także na stronie, w załączeniu przesyłam poniżej link:http://www.grafsoft.com.pl/index.php/id/8
 
Pytanie
mam problem nie przenioslem na nowy rok wspólnika jak mam to teraz zrobic by nie dopisywać od nowa? ktory plik przenieś
Odpowiedz
Jeśli nie przeniósł Pan danych wspólnika na nowy rok, należy w podkatalogu
firmy, w którym jest problem usunąc 2 plikib4wspl12.dbf b4wspl12.mdxnastępnie przeprowadzić serwis w administratorze, podczas serwisu program zapyta o przeniesienie.
 
Pytanie
Obecnie używam buchaltera WIN i mam aktualny abonament. Problem jest jednak w tym, ze nie mogę podejrzeć starych danych księgowanych w Buchalterze II. Myślę, że gdybym zaktualizował program Buch II do nowej wersji, to mógłbym mieć podgląd poprzez Buch WIN starych danych. Mój ostatni program Buch II był prawdopodobnie w wersji 5.4.03 .
Odpowiedz
Buchalter Win odczytuje dane od roku 2003 do bieżącego poniżej roku 2003 odczyt danych jest możliwy po podpięciu starego klucza jaki został u Pana do odczytu danych archiwalnych. Do odczytu danych za lata 2003-2007 proszę użyć wersji 2007.01 (Bw3.exe), dołączonej na płycie wraz z przejściem na wersję windowsową. Jeżeli jej Pan nie posiada proszę o informację, wyślemy e-mailem. Do bieżących danych czyli 2008-2012 posłuży wersja 2012.01.02 (Bw4.exe)
 
Pytanie
Witam, mam pytanie nie wgrałam jeszcze tek wersji 2012.01 czy moge odrazu wgrać te wersje 2012.01.02 bez wczesniejszego zainstalowania 2012.01
Odpowiedz
Oczywiście, bez przeszkód można zainstalować wersję 2012,01,02 bez uprzedniej instalacji 201201,01. Wersja z końcówką 02 jest tą samą  aktualizaja tyle że zawiera poprawki wprowadzone od wersji 01.
 
Pytanie
witam otrzymałam aktualizacje Buchalter Win wer. 2012.01.02 i mam pytanie. Na stronie Ministerstwa formularz Vat7 ma 2 strony a w programie 3. Czy ja powinnam cos zmienic w ustawieniach?
Odpowiedz
Proszę w Podatkach Opcjach wybrać typ deklaracji VAT-7 v. 12.
 
Pytanie
jestem Państwa klientem i użytkownikiem programu Buchalter II. Mam pytanie odnośnie e-deklaracji. W jaki sposób przesłać do Urzędu Skarbowego deklaracje PIT-11 wygenerowane jako pliki XML w programie Buchalter II?
Odpowiedz

Do składania deklaracji za pomocą interaktywnych formularzy opatrzonych podpisem kwalifikowanym potrzebne są: komputer z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows (2000,XP,Vista,7) i skonfigurowany dostęp do internetu, podłączony czytnik kart kryptograficznych z zainstalowanymi sterownikami w systemie operacyjnym, karta z kwalifikowanym podpisem elektronicznym (włożona do czytnika), skonfigurowana baza certyfikatów (przynajmniej jeden certyfikat dodany do magazynu osobistego certyfikatów), zainstalowane oprogramowanie Adobe Reader w najnowszej wersji, pobrana ze strony www.e-deklaracje.gov.pl  i zainstalowana w systemie wtyczka do programu Adobe Reader wersja 2.0.1 wtyczki (plug-in) e-Deklaracje, pobrane strony ttp://www.mofnet.gov.pl/dokument.php?const=3&dzial=151&id=27734&typ=news odpowiednie wzory formularzy interaktywnych i zapisane na dysku lokalnym.

 


 
buchalter buchalter
stopka l program księgowy 2  

GRAF-SOFT
Al.Jerozolimskie 91
02-001 Warszawa