BUCHALTER II - program księgowy dla średnich firm Demo - program ksiegowy r2
Widok programu księgowego
 
  FAQ

SZUKAJ: 
 
 


Wszystkie pytania i odpowiedzi, prezentowane na tej stronie, pochodzą z korespondencji pocztą e-mail naszej firmy z użytkownikami programu Buchalter WIN. Wszystkie teksty zamieszczone są bez zmian, z zachowaniem oryginalnej pisowni. Usunięte zostały nazwiska, nazwy firm i adresy naszych korespondentów.

FAQ / Buchalter - 2011 rok / Grudzień

Pytanie
Witam, na niektórych firmach przy tworzeniu listy płac zaczął pojawiać się nam błąd -70 odczyt ze zbioru b4pens11.dbf...
Odpowiedz
Proszę ponownie zainstalować ostatnią aktualizację programu, następnie usunąć plik b4hist.dbf oraz wszystkie pliki z rozszerzeniem .mdx zarówno z głównego katalogu Buchaltera jak i z podkatalogów firm,  jeśli program jest w sieci pliki usunąć zarówno z serwera i z końcówek. Na koniec proszę przeprowadzić serwis w administratorze. Jeśli problem będzie się powtarzał proszę o kontakt.
 
Pytanie
Witam, Mam pytanie jak można uruchomić buchaltera z 1996 roku? Muszę dostać się do danych za ten rok, jak można go uruchomić?
Odpowiedz
Aby odczytać dane za rok 1996 należy użyć klucza jaki został u Państwa w roku 2001 do odczytu danych archiwalnych. Jeżeli będzie potrzebna jakaś aktualizacja do tego roku, proszę o informację, doślemy.
 
Pytanie
W jaki sposób można (czy w ogóle można) odczytać dane z lat poprzednich (2002-2006) aktualną wersją programu (tzn.BuchWIN)? Poprzedno uzywałem Buch II, obecnie Buch WIN.
Odpowiedz
Buchalter Win odczytuje dane od roku 2003 do bieżącego, za lata 2007-2003 wersja do odczytu to 2007.01, do lat 2008-2011 wersja, np. 2011.06.
Na płycie z przejściem na wersję windowsową programu powinni mieć Państwo również katalog z wersją 2007.01. Wersję tą należy uruchamiać plikiem BW3.exe. Jeżeli nie posiadaja Państwo tej wersji proszę o informację, doślemy ją e-mailem. Natomiast jeżeli chcą Państwo odczytać dane poniżej  roku 2003, należy posłużyć się starym kluczem równoległym, jaki został u Państwa do odczytu danych oraz wersją dosową programu.
 
Pytanie
PROSZĘ O INFORMACJĘ CO MAM WPISAĆ W OPCJE, KATALOG DO ARCHIWUM ABY MOŻNA ZAPISAC DANE NA NOŚNIKU LUB DYSKIETCE?
Odpowiedz
Zapis archiwum mogą Państwo tworzyć na dowolnym nośniku: pendrive, dyskietka, dysk, czy też płyta CD, z tym że płyta musi być wielokrotnego zapisu, z możliwością tworzenia na niej katalogów i system musi odczytywać ją jako dysk twardy. Po wybraniu odpowiedniego nośnika należy utworzyć na nim katalog, którego nazwa nie będzie przekraczała 8 znaków, na dyskietce nie tworzymy katalogu. Następnie należy wejść w Opcje Główne programu i przy Katalog Dla Archiwum wpisać symbol, jakim system odczytuje dany nośnik, w przypadku dyskietki A:
Jeśli zdecydują się Państwo na zapis archiwum na innym nośniku niż dyskietka podczas zapisu program poprosi o wskazanie nazwy podkatalogu, gdzie należy wpisać nazwę identyczną jak utworzonego na nośniku. Postępując zgodnie ze wskazówkami archiwizacja powinna przebiec bezbłędnie.
 
Pytanie
Proszę o pomoc w sprawie umów zlecenia, kolejny raz powtarza się problem z przeliczaniem i kopiowaniem umów. Sporządzając umowę zlecenie nie można zmienić kwoty i jej przeliczyć ponieważ nawet usuwając cały ZUS importując go ponownie z Buchaltera umowę ściąga z pierwotną kwotą . Trzeba umowy każdorazowo przy zmianie usuwać, wprowadzać na nowo i importować inaczej kwoty się nie zgadzają. To samo w przypadku kopiowania umów.
Odpowiedz
W celu przeliczenia kwot na umowie zlecenia, po przekopiowaniu jej przy pomocy kombinacji klawiszy CTRL+C należy użyć klawisza funkcyjnego F7 przy kursorze ustawionym na kwocie umowy. Po takim przeliczeniu umowy zarównoo w ZUS-RMUA jak i w Płatniku widnieją kwoty z nowo przeliczonej umowy. W przypadku niejasności proszę o kontakt.
 
Pytanie
Mam pytanie związane z funkcjonalnością działania Buchaltera. Chodzi mi o to czy od klienta w formie elektronicznej mogę pobrać faktury a następnie zaimportować je do Buchaltera WIN. Jeśli tak to w jaki format jest obsługiwany lub z jakimi programami sprzedażowymi współpracuje wasze oprogramowanie
Odpowiedz
Program Buchalter zapisuje pliki w formacie .dbf. Program nie współpracuje z innymi programami, nie ma więc bezpośredniej możliwości wykonania eksportu z Buchaltera do innego programu bądź importu danych z innego programu.
 


 
buchalter buchalter
stopka l program księgowy 2  

GRAF-SOFT
Al.Jerozolimskie 91
02-001 Warszawa