BUCHALTER II - program księgowy dla średnich firm Demo - program ksiegowy r2
Widok programu księgowego
 
  FAQ

SZUKAJ: 
 
 


Wszystkie pytania i odpowiedzi, prezentowane na tej stronie, pochodzą z korespondencji pocztą e-mail naszej firmy z użytkownikami programu Buchalter WIN. Wszystkie teksty zamieszczone są bez zmian, z zachowaniem oryginalnej pisowni. Usunięte zostały nazwiska, nazwy firm i adresy naszych korespondentów.

FAQ / Buchalter - 2011 rok / Listopad

Pytanie
Witam, Mam pytanko, jeden z komputerów wymagał wymiany, po zainstalowaniu najnowszej wersji płatnika katalog docelowy to c:\Program Files\Aseco..., a w starszej wersji katalog docelowy to c:\Program Files\Prokom... . Nie jest to duży problem, ale jestem ciekawy czy jest możliwość zmiany katalogu do exportu.
Odpowiedz
Jeśli raporty dla programu Płatnik mają być eksportowane do innego katalogu, aniżeli do katalogu danej firmy, należy w tym celu utworzyć na dysku katalog, a następnie w parametrach płacowych tj. Kartoteki/Płace/Pomocnicze/Parametry na str. 2 w "nazwa katalogu do eksportów raportów dla programu Płatnik" wpisać ścieżkę do utworzonego katalogu.
 
Pytanie
Dzień dobry, korzystam z państwa programu Buchalter WIN. Chciałbym aby przy wydruku tabulogramu sprzedaży z miesiąca danego podmiotu, były drukowane wszystkie stawi podatku VAT. Niestety tak nie jest, przestudiowałem już praktycznie całą instrukcję użytkownika i dalej nie mogę sobie z tym poradzić. Proszę o napisane krok po kroku, jak należy ustawić drukowanie wszystkich stawek podatku VAT.
Odpowiedz
Jeśli potrzebuje Pan wydruku ewidencji sprzedaży z podziałem na stawki vat proponuję wydruk rejestru sprzedaży, który zawiera wszystkie informacje dotyczące sprzedaży: lp, data, nr dokumentu, nazwa i adres kontrahenta, NIP, sprzedaż brutto, netto i VAT z podziałem na stawki, znajduje się on w
Ewidencje/Sprzedaż/Menu/Ewidencja/Drukuj/Rejestr. Taki sam wydruk jest w zakupach.
 
Pytanie
Witam, chciałabym, aby w Waszym programie buchalter win była możliwość w fakturze korygującej skorygować błędny nr FV.
Odpowiedz
W takiej sytuacji należy wystawić nową fakturę korygującą z zerowymi pozycjami, korekta będzie dotyczyła tylko numeru faktury.
 
Pytanie
Witam, poproszę o informację czy jestem w stanie uzyskać pomoc w kwesti przestawienie programu. W związku z tym iż zaszła potrzeba rozliczania zakupów wg struktury sprzedaży potrzebna mi pomoc z ustawieniem takiej opcji.
Odpowiedz
Obliczenie wg struktury sprzedaży nie zależy w programie od ustawień. Program tworzy struktury zakupów jeśli zostanie wpisana sprzedaż bezrachunkowa bez stawki. Przeliczając deklaracje Vat-7, podczas przglądania, klawiszem F5 (opis klawiszy funkcyjnych na dole ekranu) można wyświetlić dokładne dane dotyczące obliczeń w deklaracji - podział sprzedaży wg struktury zakupów, stawek Vat oraz sprzedaży opodatkowanej i zwolnionej z podatku. Zestawienie to można również wydrukować.
 


 
buchalter buchalter
stopka l program księgowy 2  

GRAF-SOFT
Al.Jerozolimskie 91
02-001 Warszawa