BUCHALTER II - program księgowy dla średnich firm Demo - program ksiegowy r2
Widok programu księgowego
 
  FAQ

SZUKAJ: 
 
 


Wszystkie pytania i odpowiedzi, prezentowane na tej stronie, pochodzą z korespondencji pocztą e-mail naszej firmy z użytkownikami programu Buchalter WIN. Wszystkie teksty zamieszczone są bez zmian, z zachowaniem oryginalnej pisowni. Usunięte zostały nazwiska, nazwy firm i adresy naszych korespondentów.

FAQ / Buchalter - 2011 rok / Październik

Pytanie
Czy jest możliwość wysyłania faktur vat elektronicznie z programu Buchalter II (dosowy)?
Odpowiedz
W celu przesłania faktury mailem w postaci pliku wydruk.prn należy w opcjach głównych programu Buchalter II ustawić przy pytaniu Czy wydruki na dysk kierować do katalogu głównego na TAK, następnie w parametrach wydruku wybrać typ drukarki: HP LASER oraz wyjście: DYSK. Faktura oczywiście się nie wydrukuje, w katalogu głównym utworzy się Panu plik o nazwie wydruk.prn, który należy załączyć do wiadomości wraz z programem BVUSB.exe. W celu wydruku faktury należy zapisać plik wydruk.prn oraz program BVUSB.exe do jednego katalogu i uruchomić BVUSB.exe.
 
Pytanie
Dotychczas używałem Buchaltera dla jednej firmy, nie korzystając ze struktury katalogów przypisanych firmom, czyli wszystkie pliki były w katalogu głównym Buchaltera. Jak z tej konfiguracji przejść bez problemów (i zbędnych powtarzających się plików) do struktury, w której będą dwie firmy, nowa i stara, każda we własnym katalogu?
Odpowiedz
W module katalogi należy dopisać dwie firmy z tym że przy jednej (obecnej) w polu " Nazwa katalogu" wpisać ścieżkę do głównego katalogu Buchaltera, tam gdzie są aktualnie zapisawane dane. Lub można sporządzić zapis archiwum za każdy rok i w katalogu firmy odczytywać zapisane archiwum.
 
Pytanie
Proszę o pomoc przy wprowadzeniu listy płac, oto przykład: Pracownik choruje od 2-10-2011 r. do 8-11-2011 r. (chorował w szpitalu – od 2-10 do 14-10, a potem w domu do końca L4) Jak mam ująć 1-10-2011?
Odpowiedz
Listę płac nalezy wprowadzić następująco, do modułu nieobecności nalezy wprowadzić nieobecność jako dwa składniki, jedna od 02.10.2011 do 14.10.2011 oraz druga nieobecność od 15.10.2011 do 31.10.2011, następnie trzeba przeliczyć średnie i na liście płac uwzględnić składnik płacy zasadniczej oraz dwóch nieobecności, gdzie program potrąci za nieobecności od dnia 02.10.2011.
Tabelę podatkową należy uzupełnić w module PODATKI-TABELA, natomiast jeżeli chodzi o pensję zasadniczą, prosze sprawdzić czy jest wprowadzona odpowiednia kwota w danych pracownika oraz w parametrach płacowych płaca minimalna.
 


 
buchalter buchalter
stopka l program księgowy 2  

GRAF-SOFT
Al.Jerozolimskie 91
02-001 Warszawa