BUCHALTER II - program księgowy dla średnich firm Demo - program ksiegowy r2
Widok programu księgowego
 
  FAQ

SZUKAJ: 
 
 


Wszystkie pytania i odpowiedzi, prezentowane na tej stronie, pochodzą z korespondencji pocztą e-mail naszej firmy z użytkownikami programu Buchalter WIN. Wszystkie teksty zamieszczone są bez zmian, z zachowaniem oryginalnej pisowni. Usunięte zostały nazwiska, nazwy firm i adresy naszych korespondentów.

FAQ / Buchalter - 2011 rok / Wrzesień

Pytanie
Po zainstalowaniu wersji Buchaltera Win i przerobieniu bazy plikiem b3-b4.exe w ewidencji sprzedaży i zakupów w polu rodzaj dostawy mam pusto. Poprawiając każdą fakturę moge wpisać KRAJOWA ale przy poprawie sprzedaży paragonowej nie mam już takiej możliwości. Czy istnieje funkcja automatycznie uzupełniająca to pole dla wszystkich dowodów zakupu i sprzedaży ?
Odpowiedz
Niestety nie ma możliwości, aby automatycznie zmienić typ dostawy i typ nabycia dla wszystkich dokumentów, do zmiany może Pan użyć skrótu klawiszy Ctrl + T ustawiając się na każdym dokumencie.
 
Pytanie
Czy w Buch Win jest mozliwość wprowadzania cen z dokładności do 4 miejsc po przecinku. Na ekranie przy pozycji mamy widoczne cztery miejsca ale wprowadzając z dokładnością do 4 miejsca program automatycznie zaokrągla cenę do 2 miejsc dopisując na 3 i 4 miejscu zera.
Odpowiedz
Jeśli w programie ustawi Pan w opcjach ewidencji na stronie 3 pytanie Czy zaokrąglać ceny sprzedaży do groszy na NIE oraz w opcjach magazynu na stronie 2 Czy ceny zaokrąglać do groszy na NIE podczas wprowadzania na dokumencie kwoty np. 4,1234 cena netto będzie wynosić 4,1234, natomiast wartość netto 4,12. Przy ustawieniu obu opcji na TAK i wprowadzeniu ceny 4,1234 cena netto jak i wartość netto będzie wynosić 4,12. Niestety, ale nie ma możliwości aby wprowadzić cenę z dokładnością do 4 miejsc i aby cena netto i wartość netto wynosiły np. 4,1234.
 


 
buchalter buchalter
stopka l program księgowy 2  

GRAF-SOFT
Al.Jerozolimskie 91
02-001 Warszawa