BUCHALTER II - program księgowy dla średnich firm Demo - program ksiegowy r2
Widok programu księgowego
 
  FAQ

SZUKAJ: 
 
 


Wszystkie pytania i odpowiedzi, prezentowane na tej stronie, pochodzą z korespondencji pocztą e-mail naszej firmy z użytkownikami programu Buchalter WIN. Wszystkie teksty zamieszczone są bez zmian, z zachowaniem oryginalnej pisowni. Usunięte zostały nazwiska, nazwy firm i adresy naszych korespondentów.

FAQ / Buchalter - 2011 rok / Lipiec

Pytanie
Czy można ‘wrzucić’ dane z Buchalter II do Buchalter WIN, żeby nie trzeba było wszystkiego przepisywać? Jeśli tak, to jak to należy zrobić? Chodzi o to, żeby w obu komputerach były te same dane.
Odpowiedz
Tak, może Pani przenieść dane z Buchaltera II do Buchaltera Win wykonując odczyt archiwum za dany rok dla danej firmy lub może Pani przekopiować katalogi firm z Buch II do Buch Win i w opcjach katalogi dopisać dane firmy.
 
Pytanie
Mam pytanie, komputer (właściewie netbook), na którym będzie zainstalowany program nie ma napędu CD. W jaki sposób można go w takim razie zainstalować? Czy można płytę zgrać na usb i potem zainstalować?
Odpowiedz
Tak, może Pani aktualizację zgrać np. na pendrive i zainstalować.
 
Pytanie
Czy możliwe jest wygenerowanie deklaracji i raportów ZUS w module : kartoteki/płace/zus zleceniobiorcy z pracocodawcą. Pracodawca na małym ZUS-ie z kodem 057000, Zleceniobiorca z kodem 041100. W opcjach zaznaczono twierdząco rozliczanie z pracownikami. Program generując ZUS nie dołącza składek właściciela. Czy należy w programie dokonać dodatkowych ustawień?
Odpowiedz

Jeśli zaznaczyła Pani u danego wspólnika na str. 2 na pyt. Czy rozliczać z pracownikami na TAK, należy także wchodząc w Kartoteki/Płace/Pomocnicze na str. 2 na pyt. Czy dołączać składki właściciela do deklaracji ZUS pracowników także wybrać TAK.

 

 
Pytanie
Czy istnieje możliwość wysłania faktury meilem z buchWIN, jeśli tak to poproszę o informacj jak to zrobić.
Odpowiedz

Tak istnieje możliwość wysłania faktury z Buchaltera Win drogą elektroniczną, w tym celu należy pobrać program, który umożliwi wydruk do pliku .PDF, zainstalować go w systemie i wybrać w parametrach wydruku zamiast drukarki. W załączeniu przesyłam link gdzie można pobrać dany program. 
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=22&id=569&PDFCreator+0.9.6

 

 
Pytanie
Proszę o informację jak można rozwiązać problem archiwizowania na zwykłych dyskietkach. Do tej pory każdą firmę archiwizuję na małych starych dyskietkach, po jednej firmie na każdą dyskietkę. Jeśli księgowania będą na notebooku, to raczej nie ma tam wejść na CD-R ani tym bardziej na dyskietki, tylko poprzez pendrive.
Odpowiedz
Zapis archiwum może Pani tworzyć na dowolnym nośniku: pendrive, dyskietka, dysk, czy też płyta CD, z tym że płyta musi być wielokrotnego zapisu, z możliwością tworzenia na niej katalogów i system musi odczytywać ją jako dysk twardy. Po wybraniu odpowiedniego nośnika, należy utworzyć na nim katalog, którego nazwa nie będzie przekraczała 12 znaków. Następnie należy wejść w Opcje Główne programu i przy Katalog Dla Archiwum wpisać symbol, jakim system odczytuje dany nośnik, np. G: Przy zapisie archiwum program poprosi o wskazanie nazwy podkatalogu, gdzie należy wpisać nazwę identyczną jak utworzonego na nośniku. Postępując zgodnie ze wskazówkami archiwizacja powinna przebiec bezbłędnie.
 
Pytanie
Chciałabym uzyskać informacje dotyczącą możliwości dołączenia do deklaracji vat-ue załącznika vat-ue/c w programie buchalter. Czy istnieje taka mozliwość? Proszę o pomoc.
Odpowiedz
Oczywiście jest taka możliwość, załącznik VAT-UE/C generuje się automatycznie w przypadku, gdy ma Pani więcej niż 5 dokumentów z wewnątrzwspólnotowym świadczeniem usług. W przypadku, gdy generuje Pani VAT-UE za dany miesiąc i robi Pani jego wydruk, drukuje się następnie załącznik VAT-UE/C.
 
Pytanie
Jestem użytkownikiem program BUCHALTER WIN. Chcąc utworzyć deklarację podatku dochodowego wchodzę w PODATKI/PIT następnie obliczam miesiąc który mnie interesuje i po zapisaniu wyskakuje czerwona ramka BRAK TABELI PODATKOWEJ co w tej sytuacji mam zrobić? W opcjach głównych programu mam wpisaną w KATALOG KARTOTEK WSPÓLNYCH ścieżkę E:Program znajduje się pod ściezka E:\BuchWIN.Proszę o pomoc w tym zakresie.
Odpowiedz
Jeśli pliki, które są wspólne dla wszystkich firm znajdują się w katalogu głównym na dysku sieciowym to w polu katalog kartotek wspólnych należy wpisać pełną ścieżkę tj. E:\BuchWIN, proszę także sprawdzić ścieżkę dla pozostałych stanowisk.
 
Pytanie
Przy uruchomieniu aktualizacji wyskakuje komunikat: system Windows nie może uzyskać dostępu do określonego urządzenia, ścieżki lub pliku. Możesz nie mieć odpowiednich uprawnień, aby uzyskać dostęp do elementu.
Odpowiedz
Proszę wejść we właściwości pliku buch_2.exe w zabezpieczenia i przy komunikacie "ten plik pochodzi z innego komputera i może być zablokowany,
aby pomóc w ochronie tego komputera" uruchomić odblokuj.
 
Pytanie
Eksportując deklarację VAT-7K do e-deklaracji niestety jest niezgodna pozycja: wersja schemy (powinna być z numerem 1-1). Proszę o przesłanie aktualizacji programu, gdzie „Wersja schemy dla deklaracji VAT-7K będzie 1-1 a nie 1-0.
Odpowiedz
Proszę sprawdzić na jakiej wersji programu Pan pracuje powinna być 5.12 i w tej wersji jest możliwy eksport deklaracji Vat-7K  wersja 6, czyli formularz interaktywny 1-1, na stronie Ministerstwa Finansów są dostępne dwa formularze Vat-7K pierwszy jest w wersji 1-1 a drugi 1-0, należy pobrać formularz 1-1. Jeżeli nie otrzymał Pan najnowszej wersji jaka była wysłana na e-maila w czerwcu proszę o kontakt, wyślemy ponownie.
 


 
buchalter buchalter
stopka l program księgowy 2  

GRAF-SOFT
Al.Jerozolimskie 91
02-001 Warszawa