BUCHALTER II - program księgowy dla średnich firm Demo - program ksiegowy r2
Widok programu księgowego
 
  FAQ

SZUKAJ: 
 
 


Wszystkie pytania i odpowiedzi, prezentowane na tej stronie, pochodzą z korespondencji pocztą e-mail naszej firmy z użytkownikami programu Buchalter WIN. Wszystkie teksty zamieszczone są bez zmian, z zachowaniem oryginalnej pisowni. Usunięte zostały nazwiska, nazwy firm i adresy naszych korespondentów.

FAQ / Buchalter - 2011 rok / styczeń

Pytanie
numer_programu: buchalter II wersja_programu.: 5.10 system_operacyjny: windows XP opis problemu: nie mogę zainstalować aktualizacji,pisze się komunikat że brak miejsca na dysku
Odpowiedz
Witam, Proszę instalację programu uruchomić plikiem instnt.exe, w tym celu należy wyeksplorować zawartość płyty, następnie podczas instalacji na pytanie "Czy zmodyfikować config.sys odznaczyć x przy tym pytaniu. Powinno być wszystko w porządku
 
Pytanie
BUCHALTER II DOS wersja_programu.: 5.10.00 system_operacyjny: WINDOWS 7 opis problemu: Mam problem z uruchomieniem programu Buchalter II pod DOS na systemie Windows 7 64 bit. Wyświetlany jest komunikat o braku zgodności programu z systemem operacyjnym Windows 7. Proszę o pomoc w tej sprawie.
Odpowiedz
Program Buchalter II nie uruchomi się na Windowsie 7 64-bitowym, ewentualnie proponuję przejście na wersję windows z kluczem USB, jeśli chodzi o udzielenie szczegółowych informacji proszę o podanie nr seryjnego programu oraz danych firmy, NIP.
 
Pytanie
Mam teraz sporo faktur, które księguję na koniec roku a VAT trzeba wpisać do ewidencji na przyszły rok. Do tej pory wpisywałam te faktury dwa razy ręcznie; raz do kosztów na rok 2010, a potem drugi raz do ewidencji vat na rok 2011. Wiem, że można to jakoś wyeksportować do ewidencji na rok 2011, ale nie wiem jak. Czy może mi Pani podpowiedzieć jak to sobie uprościć?
Odpowiedz
Jeśli chce Pani przenieść faktury z roku 2010 z datą rozliczenia vat 2011 do roku 2011, należy w tym celu w roku 2010 wejść w ewidencje/sprzedaż bądź zakupy/ menu/export wybrać odpowiedni zakres daty vat, następnie zrobić zapis na dysk (proszę wcześniej założyć katalog na jakimś dysku), następnie zrobić eksport. Później w roku 2011 należy wykonać import faktur z roku obrachunkowego 2010 - ewidencje/sprzedaż bądź zakupy/menu/import.
 
Pytanie
Witam, proszę mi podpowiedzieć, jak zaimportować ustawienia do przelewów, ewidencji vat, listy płac z 2010 do 2010 roku.
Odpowiedz
Rozumiem, że chodzi Pani o przeniesienie ustawień parametrów wydruków- należy w tym celu pobrać ze strony http://www.grafsoft.com.pl/index.php/id/8 program do automatycznego przepisania ustawień wydruków z roku 2010 na 2011 o nazwie b4tabu11.exe. Plik ten należy zapisać w katalogu głównym Buchaltera, uruchomić dany plik, a następnie wykonać serwis w administratorze w programie.
 
Pytanie
numer_programu: buchalter II wersja_programu.: 5,00,10 system_operacyjny: windows xp opis problemu: Jak zmienić stawki vat w nowym roku ?
Odpowiedz
Z bazy wynika, że posiadają Państwo nieaktualną wersję programu tj. 5.04. Aby w danej wersji zmienić stawki na nowe należy w opcjach ewidencji na str. 5 wpisać nowe stopy stawek, nie ma jednak możliwości zmiany nazw stawek. Jeśli prowadzą Państwo magazyn należy ręcznie przeliczyć towary i usługi wg nowych stawek. Nowa wersja programu posiada już zmienione stawki vat dla roku 2011 oraz ich nazwy, poprawionych jest także kilka miejsc w programie, gdzie stawki vat były wpisane na stałe np. ekrany do obliczenia vat, zestawienie danych do obliczeń. W nowej wersji jest także dodana w magazynie funkcja przelicz, która po uruchomieniu automatycznie przelicza towary i usługi wg nowych stawek.
 
Pytanie
Czy można bezpośrednio z programu przesyłać deklaracje podatkowe do US drogą elektroniczną, a jeżeli nie czy w najbliższym czasie taka opcja będzie dostępna tak jak w innych programach księgowych.
Odpowiedz
Z programu Buchalter jest możliwość przesyłania następujących deklaracji do pliku xml do US: VAT-7, VAT-TK, VAT-7D, VAT-UE, PIT-36, PIT-36L, PIT-28, PIT-R4, PIT-40, PIT-11. Format XML umożliwia import deklaracji do formularza interaktywnego. Do składania deklaracji za pomocą interaktywnych formularzy opatrzonych podpisem kwalifikowanym potrzebne są: - komputer z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows (2000,XP, Vista, 7) i skonfigurowany dostęp do internetu - podłączony czytnik kart kryptograficznych z zainstalowanymi sterownikami w systemie operacyjnym - karta z kwalifikowanym podpisem elektronicznym (włożona do czytnika) - skonfigurowana baza certyfikatów (przynajmniej jeden certyfikat dodany do magazynu osobistego certyfikatów) - zainstalowane oprogramowanie Adobe Reader w wersji 8.1.2. lub wyższa (może być wersja polska lub angielska) - pobrane ze strony http://www.e-deklaracje.gov.pl/index.php?page=formularze i zainstalowana w systemie wtyczka do programu Adobe Reader - pobrane ze strony http://www.e-deklaracje.gov.pl/index.php?page=formularze odpowiednie wzory formularzy interaktywnych i zapisane na dysku lokalnym
 
Pytanie
Mam pytanie czy można przenieść dane z podatkowej książki przychodów i rozchodów do exela ?
Odpowiedz
Program zapisuje dane w formacie .dbf. Ten format jest rozpoznawany przez program Excel, ale po otwarciu plików układ danych nie będzie taki sam jak w Buchalterze. Jeśli będzie chciał Pan podejrzeć pliki z programu proszę to robić na kopii, nie na plikach właściwych.
 
Pytanie
JAK WYDRUKOWAĆ DEKLARACJĘ VAT-UE KWARTALNĄ Z EWIDENCJI SPRZEDAŻY .
Odpowiedz
Aby wydrukować kwartalną informację VAT-UE należy wejść w VAT-UE/DRUKUJ/VAT-UE, następnie należy podać kwartał za jaki chcą Państwo wydrukować deklarację. W opcjach ewidencji na str. 1 należy wcześniej na pytanie "Czy kwartalna informacja VAT-UE? odpowiedzieć na Tak.
 
Pytanie
mam pytanie ws. zmiany stawek VAT z 22% na 23% od 1.1.2011 roku - w jaki sposób zmienić ustawienia programu, żeby przy wystawianiu faktur zastosowania znalazła już stawka 23% VAT? Czy otrzymamy aktualizację w tym zakresie czy może można to zrobić samemu? Ponadto mam pytanie - w jaki sposób zmienić ustawianie numeracji faktur, aby był możliwy następujący sposób numerowania: kolejny nr faktury / m-c / rok (przykładowo: 1/1/2011, 2/1/2011, 3/1/2011, itd.) Jaki jest format numeracji ustawiony standardowo dla programu?
Odpowiedz
Otrzymali Państwo najnowszą wersję 2010.12 w połowie grudnia na maila z uwzględnieniem już nowych stawek vat. Jeśli chodzi o wprowadzenie danej numeracji, mogą Państwo w opcjach ewidencji na str. 1 w uzupełnienie wpisać rok tj. 2011, a nr faktury i miesiąc wpisywać podczas dopisywania dokumentu. W takim wypadku w opcjach ewidencji na str. 2 na pyt. "Czy automatycznie numerować dokumenty? wybrać na Nie
 
Pytanie
Witam, po zmianie komputera (ma system Windows XP) przy próbie uruchomienia programu Buchalter II pojawia się komunikat o braku klucza identyfikacyjnego. Klucz jest poprawnie włożony do portu LPT, port jest sprawny (drukarka drukuje przy bezpośrednim wpięciu do portu jak i przez klucz). Nie jest to również kwestia systemu, gdyż mój poprzedni komputer też miał Windows XP i nie było żadnych problemów z identyfikacją klucza. Proszę o pomoc w tej kwestii.
Odpowiedz
Jeśli nowy komputer jest z Windows XP proponuję Państwu zainstalowanie wersji demonstracyjnej Buchaltera II, która znajduje się na naszej stronie internetowej www.grafsoft.com.pl Wersja demo nie wymaga klucza sprzętowego, więc będą mogli ją Państwo zainstalować, i w ten sposób sprawdzić, czy program się uruchomi. Może się zdarzyć tak, że program Dosowy na tym systemie nie będzie Państwu działał. Przyczyną jest emulator DOSa w Windows XP, który nie tylko nie zawsze działa prawidłowo, ale i ma niski priorytet w stosunku do innych zadań systemu. Jeśli demo się nie uruchomi program także się Państwu nie uruchomi. W takim wypadku proponuję przejście na wersję windows do programu za 150 zł netto + klucz USB za 50 zł netto.
 
Pytanie
Proszę o informację w jaki sposób mam wystawić Fakturę sprzedaży z różnymi stawkami VAT ( przed i po zmianie ustawy ) 23 % i 22 % , Czy należy to w opcjach gdzieś ustawić?
Odpowiedz
Jeśli w roku 2011 zachodzi potrzeba wystawienia faktury ze starą stawką vat, to jedyne co mogę Państwu zaproponować to na czas wystawiania danej faktury w opcjach ewidencji na str. 5 wpisać starą stawkę vat.
 
Pytanie
Kupiłem u państwa niedawno wersje 5.10 i chcę ją z aktualizować ale nie przenosi mi się magazyn wszystko po za tym się przeniosło. Jak mam to zrobić. Można opis krok po kroku lub gotowy jakiś skrypt prosić.
Odpowiedz
Jeśli zainstalowali Państwo najnowszą wersję 5.10, aby przeliczyć towary w magazynie w roku 2011 należy uruchomić opcję przelicz, która znajduje się magazyn/Spis/Modyfikuj/Przelicz.
 
Pytanie
Mam problem w trakcie dopisywania składników płac do listy, program nie przenosi automatycznie stałych składników wynagrodzenia. Przy dopisywaniu składników pracownika, po naciśnięciu klawisza F3 program pyta tylko czy dopisać automatycznie nieobecności z dany miesiąc lub poprzedni, nie pyta czy dopisać automatycznie stałe składniki płacy z poprzedniego m-ca. I nie mam możliwości ich automatycznego dopisania. Nadmieniam, że w parametrach płacowych opcje automatycznego dopisywania stałych składników mam ustawione na tak, przy wpisywaniu ręcznym składników wpisuje zawsze tak na pytanie czy stały składnik.
Odpowiedz
Proszę o informację czy jest to lista płac za miesiąc styczeń 2011, jeśli tak, to niestety ale program ich automatycznie nie dopisze, muszą Państwo w styczniu zaznaczyć, że dany składnik ma być stały comiesięczny na TAK, i od następnego miesiąca program będzie już pamiętał.
 
Pytanie
zainstalowałam już ten program na rok 2011 tylko ,że nie zapisały mi się żadne dane, nie mm kontrahentów, spisu produktów ani nic. a chciałabym żeby te wszystkie informacje z 2010 przeszyły mi na 2011. jak to zrobić??
Odpowiedz
Jeśli po wgraniu aktualizacji nie posiada Pan żadnych danych, to wygląda to tak, jakby zainstalował Pan program w nowe miejsce. W związku z tym proponuję ustawienie wyszukiwarki windowsowej na plik BV4.exe i sprawdzenie, gdzie znajduje się program z danymi, następnie proszę w odpowiednie miejsce zainstalować aktualizację.
 


 
buchalter buchalter
stopka l program księgowy 2  

GRAF-SOFT
Al.Jerozolimskie 91
02-001 Warszawa