BUCHALTER II - program księgowy dla średnich firm Demo - program ksiegowy r2
Widok programu księgowego
 
  FAQ

SZUKAJ: 
 
 


Wszystkie pytania i odpowiedzi, prezentowane na tej stronie, pochodzą z korespondencji pocztą e-mail naszej firmy z użytkownikami programu Buchalter WIN. Wszystkie teksty zamieszczone są bez zmian, z zachowaniem oryginalnej pisowni. Usunięte zostały nazwiska, nazwy firm i adresy naszych korespondentów.

FAQ / Buchalter - 2010 rok / grudzień

Pytanie
Mam problem z wydrukiem faktury do PDF, dotychczas nie miałem z tym problemu, dzisiaj niestety nie mogę tego wydrukować.
Odpowiedz
Proszę spróbować zmienić w parametrach wydruku "zgodność z" na HP LASER
 
Pytanie
Mam pytanie odnośnie nazwy konta e-mail. Czy możliwa byłaby zmiana tej nazwy?
Odpowiedz
Oczywiście jest możliwość zmiany nazwy konta e-mail. W tym celu należy przesłać informację z nową nazwą konta (do 12 znaków) oraz hasłem do danego konta e-mail. Hasło do konta powinno posiadać: - minimum 6 znaków - co najmniej jedną cyfrę - co najmniej jedną dużą literę lub inny znak.
 
Pytanie
Witam, chciałam zapytać o to czy będzie i kiedy uaktualnienie programu w związku ze zmiana stawek podatku vat od 01.01.2011. Czy dla towarów opodatkowanych stawką 7%, które najprawdopodobniej będą opodatkowane po 01.01.2011 stawką 23% (ubranka dla niemowląt) trzeba będzie w Waszym programie pozakładać nowe kody czy też ręcznie zmienić im stawkę podatkową i jak to zrobić?
Odpowiedz
Posiadają Państwo aktualną wersję programu 2010.09, która zawiera już zmianę dot. stawek vat. Obecnie program w chwili pobrania towaru z listy pobiera stopę stawki vat z parametrów ewidencji, oblicza także nową cenę. Do korekty stóp vat oraz wartości netto i brutto wg ceny zakupów i cen sprzedaży wszystkich towarów w magazynie służy nowa funkcja, która znajduje się w Magazyn/Spis/Modyfikuj/Przelicz. Jeśli chodzi o zmianę stawki dla towarów takich jak np. ubranka dla niemowląt z preferencyjnej (7%) na podstawową (23%) to niestety, ale program tego nie przeliczy, będą musieli Państwo przeliczyć ręcznie.
 
Pytanie
W 2008 roku zakupiłam program do księgowości buchalter, nie zarejestrowałam programu bo zapomniałam a teraz potrzebuje do niego najnowszej aktualizacji, czy nie mają państwo u siebie czasami takiej aktualizacji a jeżeli nie to może w jaki sposób mam jej poszukać i zakupić.
Odpowiedz
Warunkiem otrzymania aktualizacji programu oraz otrzymywania bezpłatnej pomocy technicznej jest zarejestrowanie programu, która odbywa się po odesłaniu wypełnionej karty rejestracyjnej. Jeśli nie posiada Pani karty mogę w ramach wyjątku zarejestrować program na podstawie faktury zakupu programu. Jeśli zakupiła Pani program bezpośrednio od nas proszę o podanie nr seryjnego programu oraz danych firmy na jakie została wystawiona faktura oraz o datę zakupu programu. Jeśli zakupiła Pani program od naszego przedstawiciela należy w celu rejestracji przesłać ksero faktury zakupu programu. Jeśli chodzi o koszt aktualizacji programu, kwota uzależniona jest od wersji programu jaką on posiada. Po zarejestrowaniu programu, jeśli chciałaby Pani uaktualnić program do najnowszej wersji, aktualizacja zostałaby do Pani wysłana za zaliczeniem pocztowym na wskazany adres.
 
Pytanie
Proszę o informację czy w związku ze zmianą stawek VAT muszę wykupić aktualizację programu czy może jest możliwość ustawienia opcji w mojej wersji 5,04.
Odpowiedz
Nie musi Pani wykupywać najnowszej wersji wystarczy w opcjach ewidencji na 5 str. zmienić stawki vat na nowe dodatkowo jeśli prowadzi Pani magazyn będzie musiała Pani w magazynie zmienić stopy vat oraz wartości netto i brutto wg ceny zakupów i cen sprzedaży. W najnowszej wersji jest dodana opcja, która automatycznie to przelicza. Zostało poprawione także kilka miejsc w programie, gdzie stawki VAT były wpisane na stałe np. ekrany do obliczenia VAT czy zestawienie danych do obliczeń.
 
Pytanie
Przy obliczaniu ZUS dla pracowników po wejściu do katalogu ZUZ-GENERUJ pojawia się komunikat \"brak możliwości obniżenia pensji zasadniczej\"Dotychczas nie miałem tego problemu. Od 8 listopada zatrudniłem 2 nowych pracowników, ale w ich parametrach płacowych jest chyba wszystko ustawione jak u innych pracowników. W programie PŁATNIK kartoteki tych pracowników nie są przyjmowane
Odpowiedz
Prawdopodobnie potrącenie przewyższa wynagrodzenie zasadnicze, proszę wyrównać potrącenie do wysokości wynagrodzenia zasadniczego i ponownie wygenerować Zus.
 
Pytanie
Witam Proszę o pomoc w wyczyszczeniu niepotrzebnych plików Buchaltera. Program jest wgrywany od 2000 roku i obecnie nie mogę wgrać nowelizacji gdyż pokazuje się informacja : brak dysku z wystarczającą ilością miejsca
Odpowiedz
Zapewne posiadają Państwo Windows' XP, aktualizację należy zainstalować plikiem instnt.exe i podczas instalacji odznaczyć pytanie " Czy modyfikować configsys" ?.
 
Pytanie
Mam problem, czy możecie mi opisać w jaki sposób sporządzić wypłatę za miesiąc grudzień 2010 ale wypłaconą 10.01.2011. Chciałabym wypłątę przygotować jeszcze w grudniu 2010
Odpowiedz
Jeśli chcą Państwo wykonać wypłatę za miesiąc grudzień w miesiącu styczniu muszą Państwo taką listę płac wystawić już w roku 2011. Lista ta powinna być wystawiona za miesiąc styczeń, natomiast składniki powinny być z datą grudniową - należy zmodyfikować zakres daty od.. do... ze stycznia na grudzień.
 
Pytanie
Brak katalogów firm, które do tej pory były, nie wiem czy nie stało się to po zainstalowaniu wersji 5.09 Po uruchomieniu programu brak jakichkolwiek danych, na dysku na którym jest zainstalowany program widoczny jest folder z daną firmą. Po wejściu do programu i zakończeniu na pulpicie tworzą się jakieś ikonki
Odpowiedz
Wygląda na to, że mają Państwo zainstalowany program na pulpicie, jeśli tworzą się Państwu pliki indeksowe na pulpicie. Dlatego też, po zainstalowaniu aktualizacji, po wejściu do programu nie było katalogu z firmą. Proponuję ustawić wyszukiwarkę windowsową na plik uruchomieniowy programu Bv4.exe i sprawdzić gdzie mają Państwo zainstalowany program z danymi.
 
Pytanie
MAM PROGRAM BUCHALTER I MAM ZNAJOMEGO CO CHCIAŁBY KUPIĆ NOWY PROGRAM BUCHALTER DLA SIEBIE. KIEDYŚ BYŁA PROMOCJA TANIEJ DLA OSOBY POLECONEJ ILE KOSZTUJE ?
Odpowiedz
Tak nadal jest taka promocja, dla firmy polecającej udzielamy 50% rabatu na abonament do posiadanego programu Buchalter a firma która zakupuje program otrzymuje 20% rabatu. W zamówieniu firma kupująca musi podać dane firmy polecającej z nr Nip.
 
Pytanie
Korzystamy z wersji programu Buchalter II 4,63. Aktualizację zapisujemy na dyskietkach, co w ostatnich czasach jest utrudnione przez wypieranie dyskietek przez płyty CD. Czy uaktualnienie umożliwi aktualizowanie danych na płytach CD?
Odpowiedz
Zapis archiwum może być tworzone na dowolnym nośniku: pendrive, dyskietka, dysk, czy też płyta CD, z tym że płyta musi być wielokrotnego zapisu, z możliwością tworzenia na niej katalogów i system musi odczytywać ją jako dysk twardy. Po wybraniu odpowiedniego nośnika, należy utworzyć na nim katalog. Następnie należy wejść w Opcje Główne programu i przy Katalog Dla Archiwum wpisać symbol, jakim system odczytuje dany nośnik, np. G: Przy zapisie archiwum program poprosi o wskazanie nazwy podkatalogu, gdzie należy wpisać nazwę identyczną jak utworzonego na nośniku. Postępując zgodnie ze wskazówkami archiwizacja powinna przebieć bezbłędnie
 
Pytanie
Otrzymałem przesyłkę z oprogramowaniem. Jest tam także demo Buchalter WIN 2011. Jak poprzednio otrzymałem informację obecny BUCHALTER WIN będzie mógł obsługiwać zmienione stawki VAT w przyszłym roku. Proszę o instrukcję, jak mienić stawki VAT.
Odpowiedz
Jak najbardziej w programie są już wprowadzone nowe stawiku VAT, nie trzeba ich zmieniać ręcznie wystarczy zmienić rok rozrachunkowy w opcjach głównych programu na 2011 i po wejściu w ewidencje-opcje na str.5 będą już dostępne. Po zmianie roku na 2010 stawki będą stare.
 
Pytanie
Pobrałem demo programu ze strony ale niestety przy próbie instalacji pojawia się błąd. Czy ten program działa pod 64 bit Windowsem 7 Pro?
Odpowiedz
Program Buchalter Win jak najbardziej działa na systemie Windows7 64-bitowym.
 


 
buchalter buchalter
stopka l program księgowy 2  

GRAF-SOFT
Al.Jerozolimskie 91
02-001 Warszawa