BUCHALTER II - program księgowy dla średnich firm Demo - program ksiegowy r2
Widok programu księgowego
 
  FAQ

SZUKAJ: 
 
 


Wszystkie pytania i odpowiedzi, prezentowane na tej stronie, pochodzą z korespondencji pocztą e-mail naszej firmy z użytkownikami programu Buchalter WIN. Wszystkie teksty zamieszczone są bez zmian, z zachowaniem oryginalnej pisowni. Usunięte zostały nazwiska, nazwy firm i adresy naszych korespondentów.

FAQ / Buchalter - 2010 rok / listopad

Pytanie
mam taki problem techniczny.Program dosowy musiałam zainstalować na komputerze z systemem operacyjnym Windows 2000. Od tego czasu przy przejściu na windows (minimalizacja programu) program buchalter się zmraża i pokazuje czarny ekran po wejściu. Muszę kończyć program i uruchamiać od nowa. To bardzo kłopotliwa sytuacja. Proszę o pomoc przy jej rozwiązaniu. Mamy u Państwa kupione już kilka programów i na komputerze z Windowsem 2000 (koniecznym ze względu na inny program) jest ten problem. Proszę o pomoc.
Odpowiedz
Najprawdopodobniej mają Państwo włączony tryb oszczędności energii, proszę sprawdzić ustawienia systemowe.
 
Pytanie
Po wgraniu ostatniej aktualizacji ( Buchalter 2010.09.02) mam problem z wyliczeniem odsetek za zwłokę, pojawia mi się komunikat o błędzie: brak kartoteki dni wolnych. Proszę o pomoc.
Odpowiedz
Komunikat, który się pojawia oznacza brak tabeli dni wolnych, tabelę należy uzupełnić w  ADMINISTRATOR-ODSETKI-DNI WOLNE.
 
Pytanie
Nie mogę rozpakować pliku, bo dostaję komunikat, że zabezpieczenia internetowe mi na to nie pozwalają, nawet przy wyłączonej zaporze
Odpowiedz

Proszę sprawdzić we właściwościach pliku po zmianie rozszerzenia na  .exe Zabezpieczenia:  "Ten plik pochodzi z innego komputera i może być zablokowany, aby pomóc w ochronie tego komputera" trzeba uruchomić  ODBLOKUJ.

 
Pytanie
Mam taki problem, mianowicie Katalog Buchalter, który znajduję się na serwerze urósł do ogromnych rozmiarów i samo sprawdzenie ile zajmuje miejsca na dysku trwa sporo czasu nie mówiąc o defragmentacji, skanowaniu przez antywirusa, robieniu kopii czy usuwaniu tychże kopii.
Odpowiedz

Duże rozmiary katalogu głównego Buchaltera biorą się z wprowadzania danych od wielu lat w to samo miejsce. Jedyne rozwiązanie na przyszłość jakie mogę zaproponować to prowadzenie każdego roku w osobnym katalogu. My jako firma nie zalecamy usuwania żadnych plików powstałych w wyniku korzystania z programu, poza plikami indeksowymi.

 
Pytanie
Po aktualizacji programu brakuje składników płacowych, z Waszej strony internetowej pobrałam odpowiedni plik i zastosowałam do wskazówek, niestety nic nie pomogło - brakuje składników płacowych.
Odpowiedz
Proszę o sprawdzenie w opcjach głównych ścieżki KATALOG KARTETEK WSPÓLNYCH, czy jest tam coś wpisane, jeżeli tak a plik odpowiadający za  składniki płacowe b4peli.dbf został przekopiowany do głownego katalogu Buchaltera to proszę z tej ścieżki usunąć wpis. Dla pewności proszę jeszcze usunć wszystkie pliki z rozszerzeniem .mdx z katalogu głównego i każdego podkatalogu i wykonać serwis baz danych w administratorze.
 
Pytanie
Mamy problem z programem, pomimo ustawienia weryfikacji prawidłowego numeru NIP( ustawione jest TAK) program przyjmuje każdy numer i nie wyswietla błędu przy wprowadzeniu błędnego nr NIP.
Odpowiedz
Ustawienie w opcjach głównych pytania "czy weryfikowac NIP"  na Tak jest jedynym ustawieniem, proszę spróbować usunąć wszystkie pliki z rozszerzeniem mdx następnie wykonać serwis w administratorze.
 


 
buchalter buchalter
stopka l program księgowy 2  

GRAF-SOFT
Al.Jerozolimskie 91
02-001 Warszawa