BUCHALTER II - program księgowy dla średnich firm Demo - program ksiegowy r2
Widok programu księgowego
 
  FAQ

SZUKAJ: 
 
 


Wszystkie pytania i odpowiedzi, prezentowane na tej stronie, pochodzą z korespondencji pocztą e-mail naszej firmy z użytkownikami programu Buchalter WIN. Wszystkie teksty zamieszczone są bez zmian, z zachowaniem oryginalnej pisowni. Usunięte zostały nazwiska, nazwy firm i adresy naszych korespondentów.

FAQ / Buchalter - 2010 rok / październik

Pytanie
moja żona zakłada biuro księgowe i zastanawiamy się nad zakupem Pństwa oprogramowania Buchalter Win. Zanim jednak kupimy mam pytanie techniczne. Chcemy kupić monitor o rozdzielczości 1920x1080 i czy nie będzie jakichś problemów z wyświetlaniem Państwa oprogramowania?
Odpowiedz
Nie powinno być problemów z wyświetlaniem programu Buchalter Win na
monitorze o rozdzielczości 1920x1080, jednak proponuję zainstalować wersję
demonstracyjną i upewnić sie przed dokonaniem zakupu.
 
Pytanie
pozwoliłem sobie przesłać trochę danych na temat walki z nowym komputerem u swojej księgowej 2 komputery z XP 1 komputer z 98 zmieniałem sterowniki i nic same paski zmieniałem kartę i nic nawet BUCHALTERA nie uruchomiłem
Odpowiedz
Program Buchalter II jest programem Dosowym, który działa w  standardowej rozdzielczości 640 X 480 VGA, w związku z tym mogą wystąpić problemy z nowymi kartami graficznymi. Jedyne co mogę Państwu zaproponować to dobranie do karty odpowiedniego sterownika pod Windows, można spróbować ze starszymi lub nowszymi niż ten, który jest w tej chwili. Niestety obecnie nie mamy wpływu na działanie programu Dosowego na nowych komputerach wyposażonych w nowe podzespoły, dlatego też stworzyliśmy program pod Windows, który eliminuje problemy techniczne spowodowane wymianą komputera na nowszy, dlatego też jeśli wszelkie próby nie przyniosą efektu mogę zaproponować wymianę programu Dosowego na Windowsowy. Program Buchalter Win działa na każdym systemie operacyjnym
 
Pytanie
mam problem z drukowaniem faktury wewnętrznej do wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów. Nie drukuje się na fakturze wewnętrznej kto wystawił fakturę oraz treść uwag na fakturze. Gdzie to ustawić, żeby się wszystko drukowało?
Odpowiedz
Aby na fakturze wewnętrznej wydrukował się nabywca muszą być uzupełnione dane W Administratorze/Podatnik, natomiast dane sprzedawcy uzupełniamy bezpośrednio na fakturze wewnątrzwspólnotowej w części opisowej. Jeśli chodzi o pole uwagi nie jest ono drukowane na fakturze wewnętrznej.
 
Pytanie
Wysyłam dane z Buchaltera do programu PŁATNIK. W płatniku nie mogę otworzyć pliku, gdyż zamiast rozrzeszenia KEDU jest rozszerzenie XML. Jak mogę to zmienić
Odpowiedz
Plik z rozszerzeniem xml jest jak najbardziej prawidłowy, został zmieniony na potrzeby nowego płatnika, który obowiązuje od stycznia tego roku. Prosze o szczegóły dotyczące problemu z importem do płatnika.
 
Pytanie
Przy eksporcie deklaracji VAT do wysyłki elektronicznej pojawia się komunikat: Nie znaleziono kodu urzędu skarbowego. Popraw dane firmy ADMINISTRATOR/PODATNIK. Problem w tym, że nie ma tam nigdzie miejsca na wpisanie kodu urzędu. A może jest jakiś inny sposób przekazania deklaracji
Odpowiedz
Od grudnia zeszłego roku obowiązuje nowy plik odpowiedzialny za wykaz urzędów skarbowych, który posiada wymagane kody, plik taki możecie Państwo znaleźć  na naszej stronie internetowej http://www.grafsoft.com.pl/index.php/id/8 jest to plik b4uska.dbf, prosze go pobrac do głównego katalogu Buchaltera następnie usunąć plik b4uska.mdx, po czym w danych podatnika ponownie przyporządkowac właściwy dla Państwa urząd skarbowy sciągając go z listy, powinno być ok.
 
Pytanie
Otrzymałem plik instalacyjny programu buchwin2010.09 Utworzyłem nowy katalog, w którym otworzyłem otrzymany plik i po komendzie instaluj został on zainstalowany w katalogu BUCHWIN. Problem w tym że poprzednia wersja 2010.03 znajduje się w katalogu BUCH a nowa 2010.09 w katalogu BUCHWINI jest kompletnie pusta tzn nie wczytane zostały dane z poprzedniej wersji. Proszę o poradę jak zaktualizować dane do wersji 2010.09.
Odpowiedz
W trakcie instalacji należy wskazać odpowiedni dysk oraz katalog w którym zainstalowane są już poprzednie wersje programu. Instalator domyślnie wskazuje dysk C i katalog BuchWin, tak że po jego zmianie na katalog właściwy powinno być wszystko wporządku.
 
Pytanie
gdzie i jak zmienić % ubezp. wypadkowego pracownika, aby nie robić tego co miesiąc
Odpowiedz
Stopę składki na ubezpieczenie chorobowe należy uzupełnić w parametrach płacowych na 1 stronie (Kartoteki/Płace/Pomocnicze/Parametry).
 
Pytanie
Podczas uruchamiania pliku buch_2.exe pojawia sie komunikat "System Windows nie moze uzyskac dostepu do urzadzenia sciezki lub pliku. Mozesz nie miec odpowiednich uprawnien."
Odpowiedz
Jeśli przy próbie rozpakowania pliku pojawia się taki komunikat proszę we właściwościach pliku w zabezpieczeniach - "ten plik pochodzi z innego komputera i może być zablokowany, aby pomóc w ochronie tego komputera" zaznaczyć odblokuj, następnie powinni Państwo bez problemu uruchomić samorozpakowujący się plik.
 
Pytanie
Na chwilę obecną jestem posiadaczem dwóch licencji programu w wersji DOS. Powyższe programy działają w sieci. Myślę o zakupie trzeciej licencji na komputer, w którym systemem operacyjnym jest Windows 7 64 bitowy. Stąd też pytanie- czy Buchalter działałby w tym systemie. Jeżeli np. BuchalterWIN działałby w tym systemie to czy musiałbym wymienić pozostałe dwa programy na wersję WIN, aby wszystkie trzy mogły działać w sieci?
Odpowiedz

Jeśli na komputerze jest system operacyjny Win-7(64-bit) programem na 3 stanowisko musi być Buchalter Win program Dosowy niestety działał nie będzie. Co do połączenia w sieć nie ma najmniejszego problemu, oba nasze programu Dosowy i Windowsowy pracują na tych samych strukturach baz danych czy odczytują te same pliki, na programie Windowsowym możecie odczytac Państwo dane nawet od roku 2003, jesli się Państwo zdecydują przy zamówieniu prosze podac informację o checi odczytu danych wstecznych. W przypadku dalszych pytań prosze o kontakt.
 


 
buchalter buchalter
stopka l program księgowy 2  

GRAF-SOFT
Al.Jerozolimskie 91
02-001 Warszawa