BUCHALTER II - program księgowy dla średnich firm Demo - program ksiegowy r2
Widok programu księgowego
 
  FAQ

SZUKAJ: 
 
 


Wszystkie pytania i odpowiedzi, prezentowane na tej stronie, pochodzą z korespondencji pocztą e-mail naszej firmy z użytkownikami programu Buchalter WIN. Wszystkie teksty zamieszczone są bez zmian, z zachowaniem oryginalnej pisowni. Usunięte zostały nazwiska, nazwy firm i adresy naszych korespondentów.

FAQ / Buchalter - 2010 rok / wrzesień

Pytanie
Użytkuję program BUCHALTER WIN. Chciałem teraz utworzyć listę płac za sierpień i tu mnie spotkała niespodzianka. Po wejściu: lista/dopisz/wybór pracownika pokazuje się czerwone okno Brak tabeli podatkowej Naciśnij dowolny klawisz Po naciśnięciu dowolnego klawisza pokazuje się jak zawsze okno listy płac z wybranym pracownikiem. Po wybraniu: składniki - F3/dopisz/lista – F4 pokazuje się okno Lista składników płac Brak pozycji w kartotece Przy tworzeniu listy płac za lipiec (i wcześniejsze) było wszystko w porządku.Proszę o pomoc w tym zakresie.
Odpowiedz
Z tego co Pan pisze wynika, że nie program nie widzi plików znajdujących się w katalogu głównym Buchaltera. Proszę sprawdzić, czy w opcjach głównych przy pytaniu KATALOG KARTOTEK WSPÓLNYCH jest wpisana jakaś ścieżka. Jeżeli tak, a wszystkie pliki znajdują się w katalogu głównym Buchaltera, proszę tą ścieżkę usunąć i sprawdzic czy są składniki listy płac oraz tabela podatkowa.
 
Pytanie
Informuję, że w programie podczas exportu do e-deklaracji występuję błąd w następującej postaci: podczas generowania deklaracji VAT-7, w poz. 71 zostaje zaznaczony pkt 2, czyli NIE. Po imporcie do e-deklaracji, w poz. 71 zostaje zaznaczony pkt 1, czyli TAK, co powoduje, wygenerowanie 4 str. w której należy wpisać uzasadnienie do wniosku o zwrot podatku. Jeśli tego się nie zauważy i nie wypełni wniosku o zwrot podatku, to po przesłaniu tej deklaracji (z niewypełnioną 4 str.) system "e-deklaracje" wygeneruje kod błędu (status) 401 weryfikacja negatywna
Odpowiedz

to nie jest wina Buchaltera. W poz. 71 w pliku XML jest 2 ("pozycje szczegółowe" P_71). Natomiast po imporcie danych do formularza PDF jest 1 dlatego, że została wpisana kwota do zwrotu w pole 63. A skoro tak, to do deklaracji trzeba dołączyć załącznik VAT-ZZ i formularz sam zmienia zawartość pola 71. Proponuję uruchomienie funkcji sprawdzenia na formularzu, wtedy okazałoby się, że nie można wysłać formularza, bo niewypełnione są pola załącznika VAT-ZZ od pola 8. Stąd taki komunikat przy wysłaniu formularza.

 
Pytanie
Czy istnieje możliweość dostania od państwa klucza do programu buchalter z usb czy tylko ten stary
Odpowiedz
Niestety, ale nie ma możliwości wymiany klucza COM na USB, klucze USB są tylko do programów Windowsowych. Jedyna możliwość jeśli nie mają Państwo portu COM to podpięcie klucza przez przejściówkę USB-COM z oznaczeniem Y-105 ze sterownikami PL-2303 Driver Installer
 
Pytanie
na drukowanych Fv nie ma daty wystawienia daty sprzedaży Wogóle nie drukuje dat ?
Odpowiedz
Proszę sprawdzić czy mają Państwo w parametrach wydruku (na różowej ramce) ustawiony górny margines, najprawdopodobniej jest wpisane 0
 
Pytanie
Klient używa buchaltera win. Zarchiwizował mu dane. Założyłem w katalogu 2 podmioty i do jednego z nich odtworzyłem dane z archiwum. I na tych danych klient pracuje.Ale niestety nie ma dostępu do poprzednich lat np. 2009 .Co należało by zrobić by te dane mu dograć ?
Odpowiedz
Archiwizację w programie Buchalter wykonuje się dla danej firmy za dany rok rozrachunkowy, np. jeśli zarchiwizował Pan dane jednej firmy tylko za rok 2010 i w danym roku odczytał Pan te dane na innym komputerze, to będzie tam tylko rok 2010. W celu przeniesienia danych z poprzednich lat należy wykonać archiwizację za dane lata np. za rok 2009 i w tym samym roku odczytać to we właściwej firmie.
 
Pytanie
mam problem z zainstalowaniem niniejszej aktualizacji. Otrzymany plik został zapisany w folderze, gdzie jest ostatnia aktualizacja, zmieniłam rozszerzenie i rozpakowałam go. Nie wiem jak to dalej zrobić, aby nie stracić wprowadzonych danych. Bardzo proszę o pomoc i wskazówki.
Odpowiedz
Aktualizacja nie powoduje utraty danych, natmomiast może Pani przed nstalacją zrobić kopię bezpieczeństwa programu. Po zapisaniu przesłanego pliku w pustym folderze, zmianie rozszerzenia z .ex_ na .exe, należy uruchomić samorozpakowujący się plik buchwin, następnie plikiem instaluj.exe należy uruchomić instalację programu
 
Pytanie
Mamy problem z wyliczenie składki na ubezpieczenie chorobowe przy umowach zlecenie. Program nie wylicza sam tej składki. Czy mamy gdzieś zle ustawione parametry czy jest to niemozliwe w tym programie.
Odpowiedz
Proszę sprawdzić na drugiej stronie w danych pracownika opcję " czy dobrowolne ubezpieczenie chorobowe ?" prawdopodobnie macie Państwo ustawione na Nie, prosze zmienić na Tak i powinno być ok.
 
Pytanie
Mam podobny problem z Funduszem Pracy dla umów zlecenia w roku 2009 (min.płaca1276zł) Zleceniobiorca zarobił 1200zł , więc fundusz pracy nie powinien być naliczony. Natomiast program go nalicza .Nie mogę tego zmienić
Odpowiedz
Również w danych pracownika, ale tym razem na str. 3 w danych do umów jest opcja " czy składka na Fundusz Pracy " powinno byc na N. Proszę poprawić następnie zmodyfikować umowę, nalezy ustawić się kursorem na kwocie umowy i nacisnąć klawisz F7.
 


 
buchalter buchalter
stopka l program księgowy 2  

GRAF-SOFT
Al.Jerozolimskie 91
02-001 Warszawa