BUCHALTER II - program księgowy dla średnich firm Demo - program ksiegowy r2
Widok programu księgowego
 
  FAQ

SZUKAJ: 
 
 


Wszystkie pytania i odpowiedzi, prezentowane na tej stronie, pochodzą z korespondencji pocztą e-mail naszej firmy z użytkownikami programu Buchalter WIN. Wszystkie teksty zamieszczone są bez zmian, z zachowaniem oryginalnej pisowni. Usunięte zostały nazwiska, nazwy firm i adresy naszych korespondentów.

FAQ / Buchalter - 2010 rok / czerwiec

Pytanie
czy jest możliwość wydruku faktur w trybie graficznym z programu BUCHALTER II. W ostatniej aktualizacji jaką otrzymałam (BUCHALTER WIN 2010.03 z dnia 05.03.2010. jest deklaracji VAT-7(10)a powinna być nowa (11).
Odpowiedz
Z programu Buchalter II istnieje możliwość wydruku faktur w trybie graficznym, jak również tekstowym. Natomiast program Buchalter Win, którego jesteście Państwo użytkownikami drukuje w trybie graficznym. W celu zmiany wzoru deklaracji na nową należy zmienić typ deklaracji VAT na v.11 w opcjach podatków BUCHALTER-PODATKI-OPCJE.
 
Pytanie
Mam problem z otwarciem zakladki w PODATKACH , zakładki VAT. Zakładki nie ma w roku 2008, 2007. w związku z powyższym nie mogę otworzyć wykonanych deklaracji VAT. W latach 2009, 1010 zakładka PODATKI/VAT funkcjonuje prawidłowo. Prosze o pomoc, gdyż nie mogę stworzyć korekt deklaracji VAT za okresy lat poprzednich
Odpowiedz
W obecnej wersji 2010.03 wersja 9 deklaracji Vat-7 została wyłączona. Obowiązywała ona do roku 2008. W przypadku potrzeby powrotu do danych z lat ubiegłych nalezy skorzystać z Buchaltera w wersji 2010.01 albo z wersji wcześniejszych.
 
Pytanie
Mam pytanie - jak prawidłowo zaksięgowac w Buchalterze Win import usługi wewnątrzwspólnotowej ?? Otrzymałem fakturę VAT w PLN z przeniesieniem VAT na kupującego. Przelew za usługę miałem zrobić wg wartości netto (VAT na fakturze nie występuje). Vat na tę usługę jest 22%. Muszę zaksięgowac fakturę w koszty, ale co zrobić z VATem jak to zrobić w programie. Słyszałem, że powienienem wystawić fakturę wewnętrzną. Nie widzę takiej opcji. Jak zrobić, żeby VAT znalazł się w VAT-7 w punkcie C.11. Proszę o pomoc w tej kwestii
Odpowiedz
Jeśli dany dokument ma się znaleźć na deklaracji VAT-7 w pozycji C - 11, podczas wprowadzania go do ewidencji w części opisowej dokumentu w polu typ nabycia należy wybrać import usług. Faktura wewnętrzna zostanie automatycznie wygenerowana po wprowadzeniu dokumetu, podatek vat zostanie rozliczony zarówno po stronie vatu należnego jak i naliczonego. Dokument taki może Pan z programu wydrukować (DRUKUJ-WEWNĘTRZNA).
 
Pytanie
Do tej porry wydruki robiłam ustawiając drukarkę HP Deskjet i wyjscie na drukarkę. Chciałabym zrobić pdf. Ale próbowałam różnych ustawień i nie udało się. Acrobat Distiler pokazuje błąd pliku i nie robi "pdf"z pliku wypuszczonego przez Buchaltera. Mogą mi Państwo powiedzieć jak powinnam to zrobić?
Odpowiedz
Jesteście Państwo użytkownikami programu dosowego Bchalter II a to oznacza że niestety nie mozliwości wydruku dokumentów w formacie PDF, taką możliwosć ma tylko program Windowsowy Buchalter Win.
 
Pytanie
Czy programie Buchalter Win można prowadzić firmę gdzie dla właściciela można obliczać osobno Zus wg innych podstaw(Zus dla rozpoczynających działalność gospodarczą)? Gdzie w opcjach można wystawić fakturę fakturę wewnętrzną?
Odpowiedz
Jeśli dla właściciela maja być obliczane składki od pomniejszonych podstaw, należy wprowadzic je w danych wspólnika, PODATKI-WSPÓLNIK na drugiej stronie oraz przy pytaniu (również w danych wspólnika na drugiej stronie)  czy minimalne składki dla Zus zaznaczyć N. Faktury wewnetrzenej jako takiej wprowadzić nie można ale można wydrukować taką do dokumentu wewnątrzwsólnotowego ZAKUPY-DRUKUJ-WEWNĘTRZNA.
 
Pytanie
Czy jest w Buchalterze jakiś specjalny sposób - droga ksiegowania poniższego faktu: na umowę kupna-sprzedaży firma od firmy kupiła samochód osobowy w Niemczech, czyli nie mamy faktury VAT. Gdzie zaksięgować tę umowę ? w księdze, w dowodzie wewn. czy w widencji ? - muszę przecież po zaewidencjonowaniu wypisać fakturę wewnętrzną. Wg Urzędu Skarbowego musimy zapłacić od wartości umowy 22%VAT a odliczyć możemy 60% z tego VAT-u. Jak to zrobic żeby wszystko zagrało.? Proszę o szybką informację gdyż jutro muszę dostarczyć dokumenty do US.
Odpowiedz
Niestety, program automatycznie tego nie zrobi, jedyne wyjście to wpisanie dokumentu do ewidencji zakupów w pełnej kwocie, jako zakup inwestycyjny z opcją transport, wówczas po stronie vatu należnego na deklaracji 100 % wartości samochodu pojawi się odpowiednio w poz. 33,34 oraz 44, natomiast na drugiej stronie po stronie vatu naliczonego w poz.49 i 50 wpisanie ręcznie 60 % wartości. Ponieważ jest to środek trwały nalęży go wpisać do amortyzacji,  wartość początkowa środka w tym przypadku stanowi kwota netto + nie odliczony vat.
 


 
buchalter buchalter
stopka l program księgowy 2  

GRAF-SOFT
Al.Jerozolimskie 91
02-001 Warszawa