BUCHALTER II - program księgowy dla średnich firm Demo - program ksiegowy r2
Widok programu księgowego
 
  FAQ

SZUKAJ: 
 
 


Wszystkie pytania i odpowiedzi, prezentowane na tej stronie, pochodzą z korespondencji pocztą e-mail naszej firmy z użytkownikami programu Buchalter WIN. Wszystkie teksty zamieszczone są bez zmian, z zachowaniem oryginalnej pisowni. Usunięte zostały nazwiska, nazwy firm i adresy naszych korespondentów.

FAQ / Buchalter - 2010 rok / maj

Pytanie
pracuję w firmie, w której wodzącym programem jest Buchalter. Niedawno z powodu wyeksploatowania "starej" drukarki nasze biuro zaopatrzyło się w nowy sprzęt drukujący. Jest to drukarka sieciowa Xerox Phaser 3435. Posiada ona funkcję automatycznego dwustronnego drukowania. Niestety nie wiem, gdzie w Buchalterze można ustawić aby określony formularz został drukowany na obydwu stronach kartki (mam na myśli, np. Pit-y 11, czy też świadectwa pracy).
Odpowiedz
Niestety, ale program Buchalter nie drukuje w dupleksie.
 
Pytanie
Mam pytanie do Państwa, czy można instalować Buchaltera Win jeśli na komputerze zainstalowany jest system operacyjny Windows 7 oraz czy muszę instalować wszystkie aktualizacje,które do tej pory otrzymałam, czy też wystarczy ostatnią. Zamierzam zainstalować Buchaltera Win w laptopie ( w tej chwili pracuję na komputerze stacjonarnym). Proszę o informację, czy są jakieś przeciwskazania, ponieważ dopiero mam zamiar kupić laptopa (Samsung R530).
Odpowiedz
Jak najbardziej można zainstalować program na komputerze z systemem operacyjnym windows 7, żadnych przeciwskazań nie ma. Nie ma potrzeby instalacji wszystkich aktualizacji, wystarczy płyta instalacyjna, którą otrzymali Państwo przy zakupie programu oraz ostatnia aktualizacja. Można również przekopiować program ze starego komputera na nowy za pomocą np pendrive, bez koneiczności onstalacji go od początku
 
Pytanie
za dany miesiąc były pojedyncze urlopy wypoczynkowe, przy eksportowaniu pliku XML do programu Płatnika nie występuje żaden komunikat, wszystko przebiego normalnie tyko, że po eksporcie w Płatniku w dokumentach są tylko DRA, RZA, RCA brak jest RSA.
Odpowiedz
Składnik wynagrodzenia za urlop wypoczynkowy nie jest widoczny na liście płac, ponieważ urlop jest wynagrodzeniem płatnym 100% i pracownik traktowany jest w tym czasie jakby pracował, w związku z tym nie jest także tworzony raport RSA, który tworzy się w sytuacji choroby.
 
Pytanie
Proszę o wyjaśnienie problemu związanego z eksportem danych z Buchaltera (wersja 5.08) do Płatnika (wersja 8.01.001). mój problem polega na braku możliwości wychwycenia błędów w składkach zarówno płaconych przez płatnika jak i ubezpieczonego. W momencie eksportu w składki są przeliczane automatycznie. Czyli w momencie weryfikacji w płatniku mam informacje że dane nie zawierają błędów a przy szczegółowym porównaniu składek z list płac z buchaltera mam różnice groszowe. Taka sytuacja ma miejsce gdy ten sam pracownik jest umieszczany na dwóch listach, a więc podwójnie są wyliczane wszystkie składki, które oczywiście potem są sumowane i powinny stanowić sumę składek każdego rodzaju dla jednego pracownika. Przy wydrukowaniu z Buchaltera sumy list płac suma należnych składek do przekazania na konto ZUS jest inna niż suma na wydruku DRA.
Odpowiedz
Na wydruku płac dla pracownika za dany miesiąc wykazywane są składki, które są sumą składek z poszczególnych list. Składki są obliczane osobno dla każdej listy. Natomiast przy generowaniu raportu dla ZUS sumowane są podstawy wymiaru składek i od tych podstaw obliczane są składki. Dlatego mogą się pojawić drobne niezgodności
 
Pytanie
Klient posiadający Buchalter WIN GRAF-SOFTu może z tego programu drukować etykiety na towary z kodem kreskowym na drukarce Argox 150 lub 200?
Odpowiedz
Niestety nie ma możliwości wydruku etykiet z kodem kreskowym z programu Buchalter Win.
 


 
buchalter buchalter
stopka l program księgowy 2  

GRAF-SOFT
Al.Jerozolimskie 91
02-001 Warszawa